Awake (Procitnutí)
82/100 - 39×

Awake(Procitnutí)

Policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) při autonehodě ztratil jednoho ze svých bližních. Kterého ale? Probouzí se střídavě do jedné ze dvou realit. V té červené s manželkou přišli o syna a psycholožka mu pomáhá uvědomit si, že ta druhá realita je jen snem, fantazií. V té zelené se obětí autonehody stala manželka a matka jeho syna a o neskutečnosti druhé reality Michaela přesvědčuje neméně přesvědčivý psycholog. Tyto reality se navíc podivně prolínají v detailech, které mu v konečném důsledku pomáhají v řešení případů.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | NBC | 42 minut
žánr
Drama, Mysteriózní

Dnešní finále: Turtles All The Way Down

Dnešní finále: Turtles All The Way Down

Název této kapitoly vychází z fiktivní představy našeho světa jako ploché desky, kterou na svých zádech nese obrovská želva (tedy prakticky podobná představa, kterou použil Terry Prachett ve své Zeměploše, až na ty slony). Otázkou, která je u této fiktivní představy nasnadě, je, a na čem tedy stojí ta želva? A odpovědí je, že na další želvě, která stojí na další želvě… a jsou tam želvy až dolů („turtles all the way down“). Trochu sofistikovaněji si lze představit analogii s alternativními světy, pokud náš svět má alternativní realitu, tato alternativní realita má další, ta další…

Každopádně, ať už byly úmysly tvůrců pojmenovat tuto kapitolu právě takto jakékoliv, jisté je, že se máme na co těšit. Podle oficiální synopse si Michael uvědomí, kvůli čemu došlo k jeho nehodě a jakou hrozbu to představuje v obou jeho realitách. Dočkáme se i akce, protože Michael půjde po detektivu Hawkingovi, stejně jako psychologických rozborů, protože Dr. Lee a Dr. Evansová se sjednotí ve svém úsilí pomoci Michaelovi nalézt tu správnou cestu.

Překládají opět pánové Pavliiik a Nameless1, korekce provede Araziel. A já už se nemůžu dočkat :-)

0 0
25.5.2012

Zdroj: NBC

Diskuze /1

LordBathory

Možná by stálo za zmínku také to, že se jedná o finále celého seriálu, jelikož byl Awake zrušen.

25.5.2012 | 11:58:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů