Awake (Procitnutí)
82/100 - 39×

Awake(Procitnutí)

Policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) při autonehodě ztratil jednoho ze svých bližních. Kterého ale? Probouzí se střídavě do jedné ze dvou realit. V té červené s manželkou přišli o syna a psycholožka mu pomáhá uvědomit si, že ta druhá realita je jen snem, fantazií. V té zelené se obětí autonehody stala manželka a matka jeho syna a o neskutečnosti druhé reality Michaela přesvědčuje neméně přesvědčivý psycholog. Tyto reality se navíc podivně prolínají v detailech, které mu v konečném důsledku pomáhají v řešení případů.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | NBC | 42 minut
žánr
Drama, Mysteriózní

Rozhovor s tvůrcem Kylem Killenem o závěru seriálu

Rozhovor s tvůrcem Kylem Killenem o závěru seriálu

V obsáhlém článku pro internetový časopis hitfix se Kyle Killen, tvůrce seriálu Awake, rozpovídal o tom, co jsme vlastně v poslední epizodě viděli. Přečtěte si více!

0 0
31.5.2012

Kyle čtenářům sdělil, že byli s produkcí seriálu kompletně hotovi ještě dříve, než padlo finální rozhodnutí o neprodloužení. Na konci se tedy snažili jak o určité zavření příběhové linie, tak o otevření pomyslných vrátek do případné druhé sezony.

Představa pro poslední epizodu byla, že Michael, aby pochopil všechny souvislosti v zelené realitě a zradu kapitánky Harperové, musel přijmout fakt, že červená realita je sen, a že tu je jen proto, aby mu poskytla odpovědi. A to, že uvěří, že červená realita je sen, je cena za odpovědi, které dostane.

Navíc, tím, že si uvědomí, že červená realita je sen, začne pochybovat, proč všechno ostatní také nemůže být sen. A tak přijde na to, že si může vytvořit sen mezi dvěma jinými sny, kde žije jeho žena i jeho syn.

To, že je schopen v jedné realitě vyřešit případ díky informacím z druhé reality vysvětluje Kyle následovně: Michael využívá informace, které zpracoval na úrovni svého podvědomí, jako třeba zlomený podpatek kapitánky Harperové. Michael byl vždycky první na scéně, ještě dřív, než ostatní technici, a mohl si tedy vždy nevědomky všimnout něčeho, co potom dokázal na vědomé úrovni zpracovat.

A co měli tvůrci připraveno pro druhou sezonu? Prý by se objevily zcela nové hračky, se kterými by si tvůrci mohli hrát. Rozhodně však celý seriál neměl být o tom, která realita je ta pravá, stejně tak „Event“ nebyl o tom, co za událost se má stát, nebo „Twin Peaks“ o tom, kdo zabil Lauru Palmerovou. Sám Kyle má rád seriály, u kterých si může konec každý interpretovat tak, jak se mu líbí.

Kompletní článek lze nalézt zde.

Zdroj: NBC

Diskuze /1

roman66

tiez som dosiel k zaveru ze zelena realita moze byt skutocna , ale jeden detajl keby bola skutocna v cervenej by nemohol ziskat informacie o tej chatke kde je jeho syn v pusti , takze musia byt obe reality skkutocne, alebo vybmyslene, co nakonci sa potvrdilo aj v tom jeho prebudeni, len som ocakaval ze sa prebudi a budu mrtvy obaja aj zena aj syn , ale je to pozitivisticky serial vzdy na konci kazdej casti bolo nieco dobre, a hej od toho ako ho strelili sa to zvrhlo, a uz pocas sledovania som si vsimol ze ktora realita je skkutocna nema vobec vynam ale ide o celkove pochopenie oboch a zaujatie spavneho postoja… ako to napr . nevzdat so stratenym pripadom, ked raz moze skoncit v troskach a raz byt uspesnou investicnou bankarkov, stacilo par cm a vsetko by bolo inak , ale stale by nieco riesili :)… vcelku dobry serial, a ty psychologovia boli velmy podareny a namakany… velmy dobre…

13.10.2013 | 15:20:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama