Baby Reindeer (Sobík)
87/100 - 6×

Baby Reindeer(Sobík)

Komik, který si zrovna prochází krizí, pomůže ženě, jež na tom taktéž není zrovna nejlépe. V tu chvíli se však do něj naprosto zblázní, kvůli čemuž oběma převrátí život vzhůru nohama.

VB | 2024 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 34 minut
žánr
Drama, Komedie

Netflix si zavařil, stalkerka ze seriálu sobík chce téměř čtyři miliardy

Netflix si zavařil, stalkerka ze seriálu sobík chce téměř čtyři miliardy

Televizní pořady podle skutečných událostí mohou mít i pokračování. O tom by nám teď Netflix mohl natočit seriál. Čeká ho totiž soud, který společnost může vyjít pekelně draho.

0 0
12.6.2024

Seriál Baby Reindeer byl během dubna a května dlouhou dobu mezi deseti nejsledovanějšími pořady v řadě zemích, kde je Netflix dostupný. Můžeme tedy říct, že šlo o pořádný úspěch, který na sebe nenechal dlouho čekat.

Scénář k britské černé komedii napsal komik Richard Gadd, který mimochodem ztvárnil hlavní roli v seriálu. Možná to někoho překvapí, ale Gaddovou múzou byl v tomto případě jeho vlastní život. Tuto černou komedii můžeme považovat za jeho osobní zpověď. Právě proto se hned na úvod v seriálu uvádí, že jde o skutečný příběh. Na závěr se pak v titulcích uvádí, že je pořad založen na skutečných událostech: některé postavy, jména, události, místa a dialogy však byly pro dramatické účely beletrizovány.
Tím by se dalo říct, že je Netflix z obliga.

Netflix čeká soud o pořádní balík, Foto: Netflix

Jenže Fiona Harveyová to vidí trochu jinak. Právě Harveyová se poznala v postavě Marthy a nyní se cítí neprávem pomluvená. Údajně prý nikdy nebyla odsouzena za stalking a popírá, že by Gaddovi zanechala přes 41 tisíc e-mailů a 350 hlasových zpráv. Jako odškodné za pomluvu požaduje 170 milionů dolarů, což je v přepočtu 3,8 miliardy korun.

Bude tak velmi zajímavé sledovat, zda Harveyová se svou žalobou uspěje. Její úspěch by mohl mít neblahý dopad na společnost Netflix a vůbec na další tvorbu seriálů podle skutečné události.

Myslíte si, že je Harveyová v právu?

Foto: Netflix

Diskuze /1

Lad2000

Kdyby se to nenatočilo, neměla by koho žalovat, ať si natočí vlastní příběh, a vydělává na něm. Nedal bych jí nic, v každém příběhu se může kdokoliv poznat a žalovat tvůrce.

14.6.2024 | 19:56:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů