Beowulf: Return to the Shieldlands
77/100 - 75×

Beowulf: Return to the Shieldlands

Staří hrdinové, stará magie, staré zlo i staré války. To vše ukazuje třináctidílný epos o jedné ze nejstarších legend světa o neohrožených válečnicích i nebezpečných dracích a jiných nestvůrách.

VB | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ITV | 45 minut
žánr
Drama, Fantasy, Historický

S01E01: Episode 1

S01E01: Episode 1

Heroická legenda Beowulf cválá epickým a mýtickým Shieldlands, do svého dětského domova Herot, doufajícího, že napraví minulost špatně.

cz sk
3.1.2016
45 minut

Když před dvaceti lety opustil drsné hraniční město, válečník přichází žoldák Beowulf, vrací se, aby vzdal úctu churavějícímu sboru a Thaneovi Herota, Hrothgare. Jeho gesto dobré vůle však brzy otevře staré rány. Beowulf se setkává se studenou ocelí, která mu nedává jinou možnost, než se probojovat do Velké síně, aby ho slyšela nová Thane Rheda, manželka Hrothgaru, jehož jmenování vyvolalo kontroverzi uvnitř Herota a z dálky. Při útoku zevnitř a když je Rhedův věrný služebník zabit, slibuje Beowulf, že zůstane, dokud nebude nepřítel vyveden ven, neslouží spravedlnost a Herot není v bezpečí. Je to závod s časem pro Beowulfa, který se snaží chránit město a chytit vraha, ať už je to člověk nebo zvíře …

Chceš doplnit něco k profilu epizody?

Pokud si myslíš, že je obsah u tohoto dílu nedostatečný, nepřesný nebo příliš krátký, tak nám pošli svůj vlastní. My jej rádi doplníme.
Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KeN

Jako každe nové seriály i tento potřebuje asi rozjezd. Zatím jsem nepochopil římany ve Skandinavii :D a nejen je ale i věci tam.. jako například židle z říma :D to bylo první co mě tam plesklo přes oči. Beowulfuv meč je jak z nejaké japonské anime fantasy hry :/ a ano vesnice bez opevnění? uprostřed ničeho? černoši a indové? Uvidím do 5 dílu pokud se to ani tam trochu nerozjede tak to sledování asi ukončím.

12.1.2016 | 10:39:12
ttttttttttttttttt

Na začátku jsem se těšil na něco typu GoT kříženou s Vikingy, dostal jsem to, ovšem s Downovým syndromem. Herci přehrávají, nechápu casting (raný středověk plný indů a černochů), rozhodování postav nemá logiku (Beowulfa pošlou pryč v 11 letech rok po tom, co ho našli u mrtvého otce proto, že se přiostřil nácvik s mečem s nevlastním bratrem a jeho matka rozhodla, že ho chtěl zabít, zeman ho vyžene ale před odchodem mu řekne, že je jeho tajný syn a nikdo to neví a že je u něj jeho domov). Celkový dojem z prvního dílu je, že natočili moc materiálu a ve střižně se nemohli rozhodnout jak ho pojmout, tak nechali kus od každého.

6.1.2016 | 20:34:05
Wlay

Já todle nikdy nepochopím … Když už mám námět, tak bych relativně měl natočit něco pořádnýho. No vezmu to od začátku. Frajer, těžkej borec a.k.a pán meče – říkám si dobrý … Když dostane na prd*l od toho přerostlýho lenochoda v jeskyni tak to jsem si řikal že je něco špatně + do toho navíc prohlašuje, že každýho zabije, dobře no … Jeho nevlastního bratra komentovat nebudu, protože je to takovej rozmazlenej Ronaldo ve světě incestu kultury Egypta, Říma a Vikingů, tudíž gelu nebude asi nedostatek (A to jsem opravdu fanda fantasy). Do toho všeho je ten svět prezentován, jako super nebezpečný, plný nestvůr … takže divák očekává nějaký opevnění nebo něco podobnýho. No jediný co tam stálo, byla dřevěná brána jako kráva bez ničeho dalšího. Zápletky děje, tu nemá cenu rozepisovat, 15% max

5.1.2016 | 20:32:49
barydave

Promarněný potenciál…horší casting vybrat nemohli, těm „bojovníkům“ nejde ani uvěřit, že jsou muži…bojová choreografie otřes…totálně iracionální chování postav..(to odsoudili Beowulfa z vraždy, ani by měl krev na meči či jinde, aniž by si všimli, že mrtvola nemá žádné zranění ostřím?..wtf) Jediný plus byli fantasy creatures..jakžtakž na seriál dostatečně udělány…přesně jak napsal Excalibur, podobně laciné jako Xena či Hercules…fujky

5.1.2016 | 19:19:18
zifci

Zápletka vypadá slibně jenom mě taky zrovna nesedí ta římská zbroj a to že jsou všichni až moc upravený a nagelovaný, možná by neuškodilo kdyby maskéři ubrali makeup a gel, a přidali trošku špíny ať to vypadá reálnějš :D

5.1.2016 | 11:47:29
Kratos93

přesně jak psal panslunicko … ani jsem netušil že něco takového je :D ale příjemně překvapilo … dávám tomu šanci

5.1.2016 | 1:18:38
panslunicko

O tomto seriálu jsem absolutně netušil, že se chystá. Bylo to příjemné překvapení. Efekty jsou průměrné (neurazí), herecké výkony dle mě nevyčnívají do žádných extrémů. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále, především dějově.

4.1.2016 | 22:53:40
Excalibur

Těžké zklamání. Vikingové vypadají v rudých pláštích jako Římani. Nosí fantasy kožnou zbroj a hrajou je Indové a černoši. Vypadá to trochu jako Xena nebo Hercules a Beowulf má společníka jako býval v těchto seriálech…takový moc nebojovník pro zábavu, ale moc zábavy opravdu negeneruje.

4.1.2016 | 16:57:44
mog

zajímavé, líbilo se, budu sledovat dále

3.1.2016 | 21:41:47

Filtr seriálů
Reklama