Black Mirror (Černé zrcadlo)
95/100 - 158×

Black Mirror(Černé zrcadlo)

Charlie Brooker nastavuje černé zrcadlo technologiemi ovládanému světu 21. století.

VB | 2011 | Pauza
vysílání
5 sezón | Channel 4, Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Sci-fi, Thriller


Američané chtějí vlastní Black Mirror, Charlie Brooker ho chce zase prosadit na stříbrné plátno

Američané chtějí vlastní Black Mirror, Charlie Brooker ho chce zase prosadit na stříbrné plátno

Jak už to tak bývá, když je v USA populární nějaký zahraniční seriál, nestačí ho jen začít vysílat na amerických obrazovkách, nýbrž je třeba natočit hned vlastní verzi. A takový osud nyní zjevně čeká i temnou sérii Black Mirror, se kterou má však její tvůrce Charlie Brooker zároveň své vlastní plány.

2 0
31.1.2015

Když se podíváme na nejrůznější americké adaptace britských i jiných seriálů, zpravidla to nebývá moc pěkný pohled. U Black Mirror, přestože se jakákoliv předělávka zdá být nesmyslná, však můžeme vidět i pomyslné světlo na konci tunelu. Práva k vysílání původní verze totiž drží Netflix, producent takových seriálových pecek jako Orange Is the New Black nebo House of Cards (který je mimochodem také remakem britského originálu).

Přestože má tedy Netflix tento náskok v podobě už existující spolupráce se stanicí Channel 4, která vysílá původní verzi, a přípravy remaku se tak může chytnout právě on, práva na americkou adaptaci mohou padnout do rukou i konvenčnějším kabelovým televizím jako třeba FX, HBO nebo dokonce SyFy.


Možná americká předělávka Black Mirror je ale zatím každopádně pouze v jednání a více informací o ní proto zatím nemáme. Jiné další zajímavé zprávy se však začaly utvářet zpátky v samotné domovině tohoto seriálu, kde se Charlie Brooker, žurnalista, scenárista a tvůrce Black Mirror nechal slyšet, že by s tímto svým počinem v dohledné budoucnosti rád zamířil i na stříbrná plátna.

rozhovoru pro server RadioTimes Brooker uvedl:

Dřív nebo později bych moc rád natočil filmovou verzi. Black Mirror má hned několik epizod, u kterých jsme si říkali: „Tohle bychom lehce mohli natáhnout na celovečerní film.“ Záleží ale na konkrétním příběhu. Někdy i těch 45 minut bohatě stačí.

Jakousi první vlaštovkou možného přenesení Black Mirror na stříbrné plátno a zároveň i amerického zásahu do tohoto seriálu byla zpráva z února roku 2013, kdy americký herec Robert Downey Jr. zakoupil práva ke zfilmování třetí epizody první řady seriálu Black Mirror s názvem The Entire History of You. Tento projekt se do dnešního dne moc nepohnul (předpokládá se ale, že Downey by ho měl pouze produkovat skrze svou společnost Team Downey a hrát by v něm nejspíš neměl) a co je nejdůležitější, Charlie Brooker s ním nemá vůbec nic společného. Jeho vlastní filmová verze Black Mirror ho proto ještě teprve čeká.

Pokud vás zajímá práce Charlieho Brookera i mimo Black Mirror, určitě omrkněte jeho dva nejnovější projekty: 2014 Wipe, satiricko-žurnalistický souhrn událostí roku 2014 a mediálních reakcí na ně, a třetí řada seriálu Wekly Wipe, který v podobném smyslu rozebírá události několika prvních týdnů nového roku, přičemž první epizoda třetí řady Weekly Wipe měla na BBC Two premiéru tento čtvrtek. Jediný problém je však bohužel nutná podmínka dobré znalosti angličtiny, neboť k těmto Brookerovým projektům neexistují české titulky.

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama