Nábor: Neváhejte a staňte se naším redaktorem

Nábor: Neváhejte a staňte se naším redaktorem

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

61 0
9.9.2019

Edna se po čase své existence rozrostla do takových rozměrů, že současná redakce prostě nemůže stíhat obstarávat celý web. Seriálů je čím dál více, proto je třeba i více redaktorů, kteří by na Ednu přispívali svými články. A právě proto máš možnost se k nám přidat. Ostatně tuto možnost jsi měl vždy, jen ti o tom dáváme opět vědět.

Co potřebuji k tomu, abych se stal redaktorem Edny? 

Pokud tě baví psát články, umíš anglicky a ještě lépe česky, tak jsi u nás vítán. Pokud v jazycích nejsi nijak moc zdatný, ale i přesto bys chtěl pro nás psát, nevadí, vše tě naučíme. Pochopitelně je také důležité, abys měl rád seriály. Zároveň je potřeba, aby sis byl schopen na psaní článků udělat čas. Nejedná se o nijak velkého žrouta času, ale pokud už nyní víš, že by ses Edně nemohl věnovat na delší dobu, tak zvaž, zda bys pro Ednu vůbec chtěl psát.


Zároveň máme jednu nemilou podmínku pro fanoušky ze Slovenska. Vzhledem k tomu, že jsme český web, tak se zaměřujeme na psaní čistě v českém jazyce. Pokud by pro fanoušky ze Slovenska nebyla tohle zábrana, tak neváhejte a napište nám!

Co od vás získám, když budu pro Ednu psát?

Nejdříve je nutné si uvědomit, že být naším redaktorem neznamená, že budeš dostávat peníze. Stále jsme fanouškovský web s nijak velkým rozpočtem, proto v prvé řadě jde o radost psát novinky o seriálech. Když budeš dobrý, tak si časem pár kaček vyděláš, ale opět se nejedná o nijak velké množství.

Když pro nás budeš psát, tak si nejenom zlepšíš svou angličtinu a češtinu, ale zároveň se naučíš psát souvislejší články, budeš pracovat se zdroji a poznáš spoustu nových lidí (alespoň virtuálně).

O kterých seriálech budu moci psát?

Hledáme především nové redaktory, kteří by se chtěli starat o web k seriálu, o který se u nás nikdo nestará či je neaktuální. Máme weby ke spoustě seriálů, jež by si zasloužily aktivní a spolehlivé redaktory, kteří by se jim plně věnovali. Pochopitelně můžeš psát i novinky k seriálům, kde již máme redaktory, nicméně vše záleží na domluvě.

Budu muset dělat i titulky?

Zlatým pravidlem je, že redaktor by se měl zpočátku věnovat pouze psaní článků, poté by časem mohl přejít i na překládání epizod (ostatně překladatelem se u nás můžete stát stále). Každopádně se jedná o velmi dlouhou cestu. Každý si vždy určí sám, kdy si troufne na tvorbu titulků. Zatím proto tohle nemusíš řešit.

Dost keců, co musím udělat, abych se k vám přidal? 

Stačí když napíšeš nějaký text, který se týká seriálů, o minimálně 1 000 znacích. Stačí, když si vybereš jeden ze svých oblíbených seriálů a napíšeš o nějaké jeho postavě, popíšeš děj či samotný seriál. Tímto ukážeš, že jsi schopen napsat souvislý text o této nijak převratné délce. My díky němu zároveň poznáme, jak píšeš a kde děláš chyby.

Tento svůj text pošli na e-mail xavik@edna.cz. My se ti poté pokusíme co nejdříve odepsat a domluvíme se na tom, jak budeme postupovat.Diskuze /3

FaithOriginal

U mě s angličtinou (asi ani s češtinou) a s udělaním si čas nebude problém, spíš by mě zajímalo, jak moc technicky zdatný musí člověk být? Je třeba nějak více ovládat práci s webem? Protože já mimo IT hodiny na gymplu, což už je taky nějaká doba, nikdy tyhle věci nedělala a neovládala. :)

#2 CZFOX
12.11.2019 | 15:49:00
CZFOX

#1 FaithOriginal: To si nemysím, příspěvek na blog a jim podobné služby je dnes schopný přidat každý, v tom bych problém neviděl a pokud tak vám redakce jistě ráda pomůže.

#3 FaithOriginal
21.11.2019 | 13:22:12
FaithOriginal

#2 CZFOX: blogovou érou jsem si prošla taky a i WordPress jsem na chvilku nějak táhla, takže tohle by mi šlo, tak uvidíme… :) každopádně děkuji za odpověď.

26.11.2019 | 9:05:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z