Cult
79/100 - 27×

Cult

Co se stane, když se seriál z televizní obrazovky přenese do reality?

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | CW | 45 minut
žánr
Drama, Sci-fi, Thriller

Postřehy z epizody S01E01: "You're Next"

Postřehy z epizody S01E01: "You're Next"

Co vám uniklo? Čeho jste si všimli, ale nevíte proč? Vše vám odhalí první postřehy.

0 0
28.2.2013

No, víš, tyhle věci se hned rozbijou.

Věta, která nás provází celou první epizodou a zřejmě nás bude provázet celým seriálem. TY věci, o kterých se zde mluví, by mohla být teoreticky jakákoli řešení problémů. Billy Grimm má zřejmě všechno tak promyšlené, že jakmile někdo (kdokoli, zřejmě na celé planetě) zjistí jen kousíček z jeho plánů – odhalí část řešení – věci napomáhající řešení se hned odstraní – „rozbijou.“

Poznámkový blok

Poznámkový blok Jeffova bratra Nata. Ten nám všem asi pořádně vrtá hlavou. Vypadá to, že zde máme úplnou soupisku všech šifer odhalující tajemství Cultu, což znamená, že Jeff má v rukou skvělé materiály k tomu, aby zešílel. Doufejme tedy, že v tom nebude následovat Nata. Zajímavé je znamení na přední straně – kresba na bílém papírku (viz obrázky). Zřejmě se jedná o nákres větrného mlýnu, ovšem ve velmi volném art stylu. Dále zde vidíme neidentifikova­telnou rentgenovou fotografii, mohlo by se jednat o rentgen plic (asi má nějaký z hlavních hrdinů raka). A logo Cultu samozřejmě nesmí chybět, koneckonců, každý zarytý fanoušek umí nakreslit specifické logo.  

3D brýle

No dobrá, zatím tomu říkejme 3D brýle. Jelikož mají tyto brýle nápadně podobné barvy, jaké se dříve používaly na stereoskopickou projekci 3D filmů tzv. anaglyph 3D (červená/modrá), vypadá to, že nás v dalších dílech čeká opravdu hodně optických klamů a trojrozměrných označení tajných míst. Nutno podotknout, že ty brýle jsou „fakt sexy“. :)  

Klub fanoušků seriálu

Také zajímavé místo, které zřejmě ještě bude hrát roli v dalších dílech. Jeff a Skye by mohli odtud někoho vytáhnout na pomoc! No ne? Podezřelé jsou i fotky Nata a jeho přítelkyně, která údajně nikdy nesledovala televizi. Tady vyvstává možnost, že existuje organizace napodobující prostředí seriálu, ovšem velmi, velmi reálně.  

Sebevražda Merriam

Hmm, tohle bylo odporné a rychlé. Naprosto nesmyslná sebevražda, z které jsme se vůbec nic nedozvěděli. Ach jo. 

Velice zajímavý disk

Disk s označením „M“, který podle Skye a scénáře identifikuje každého, kdo ho vloží do PC. Jeff asi našel hodně nebezpečnou hračku, což nám dokázala i nafilmovaná scéna „You’re Next“. Co s ním bude dál? Inu, možná ho rozlomí, možná ho věnují, možná s ním zabijí Billyho. Ale což, chybět nám nebude.  

Sličná slečna únoskyně

Na konci 1.dílu jsme viděli další únos, ovšem zřejmě skutečný a ne seriálový. Únoskyně se však objevila už na natáčení seriálu a Jeff si jí vůbec nepovšiml. Má spadeno i na něj? Asi jo. 

PPP – Poněkud podezřelá policistka

No to je divná paní. Její znamení na ruce shodné se znamením na stěně, za kterou se skrýval klučina v krabici je opravdu podezřelé. Copak se z ní asi vyklube?  

Tak tedy, vzhůru na 2.epizodu!

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama