Doctor Who (2024) (Pán Času)
80/100 - 2×

Doctor Who (2024)(Pán Času)

Doctor Who vstupuje do nové éry plné cestování časem mezi minulostí a budoucností. Modrá policejní telefonní budka přivítá nového Doctora společně s novou společnicí, kteří budou zachraňovat vesmír.

VB | 2024 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | BBC | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi
hrají
Ncuti Gatwa (Patnáctý Doktor)
redaktoři
fifakovaterka

S01E06: Rogue

S01E06: Rogue

Tajemný lovec odměn se chystá navždy změnit Doktorův život, když s Ruby dorazí na ples v roce 1813.

cz sk
7.6.2024
50 minut

Foto: BBC OneHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Ruklashu

Jsem jediný, komu vadí, že je Doctor očividně gay? A abych byl přesný, nevadí mi, že je gay, vadí mi, že je gay teď, když je to moderní. Jinak jsem myslel, že je vždy zamilovanej do své TARDIS.

15.6.2024 | 23:13:41
viktorsamuel

Musím dát plné hodnocení, protože epizoda byla fakt skvělá. A jako že hodně. :-) Gay podtext mi vůbec nevadí, důležité u něj je, že to tam vůbec není nijak na sílu. Stojí to na dialozích a vše vyplyne přirozeně. Jistě s tím má RTD hlubší záměr do budoucna, tak se nechme překvapit. Nakonec, v Doktorovi toto bylo o počátků samotného rebootu v roce 2005. A nejen v něm. O Torchwoodu ani nemluvím. Tenhle seriál je hlásnou troubou liberalismu odjakživa, tak se spíš divím, že to dodnes spousta lidí nepochopila. :-) Těším se na finále. :-) :-) :-)

15.6.2024 | 10:11:04
Lord Denvil

není to zly, ale pořad to postrádá jakousi hloubku… :-/

aji s tím LGBT fakt až moc tlačí na pilu – přece v DW to není nic nového – Captain Jack Harkness například – „vesmír je obrovsky, a času je tak málo“… ale bylo to nenápadné, harmonicky a někdy i hezky :-)

někdy je opravdu meme znamená vice… nic se nemá přehánět

13.6.2024 | 2:06:09
Levascue

Tady nejde o to, že je Doctor pansexual, ale že zrovna v tomhle díle jsem viděl místo Doctora Erica ze Sex Education. Jako přes kopírák. Doctor byl vždycky trošku divoch, takový vesmírný Bond, ale působilo to nenuceně. V tomhle díle se choval jak 16 letý puberťák, se kterým to těžce cloumá.

11.6.2024 | 15:08:33
Najorto

Na to se už nedá dívat…

10.6.2024 | 18:09:42
klokin

Další naleštěná bída. V téhle sérii marně vyhlížím díl u kterého bych měl alespoň nejmenší nutkání, shlédnout ho někdy v budoucnu znovu. Plytké, povrchní a nezřídka dětinské scénáře pro roztomilé herce v hezky nažehlených kostýmcích. Doktor slzí, zpívá, tančí, místo sonicu nosí pudřenku, která se umí sama barevně sladit s kostýmem. Kdyby tohle byla skutečně první série DW, nikdy bych o takové veledílo ani nezavadil.

9.6.2024 | 21:36:03
bublifuk

Nevadí Doktor černoch a koukám, že mi nevadí ani Doctor homosexuál (Pro mě spíš pansexuál). S určitou dávkou ironie to vysvětluje, proč odolal mávajícím řasám Rose i Marthy a nakonec i Clary. Vlastně měl vždycky smůlu, že cestoval s holkama. A když už měl na palubě kluka, buď byl zadaný, nebo holt v sobě neměl dost sexapelu ;)

Nebo za to může ono rozdělení Doktora, kdy ten hetero sedí u Donny na zahradě? ;)

Ale vážně – vadí mi absurdní rychlost, s jakou k tomu došlo a doufal jsem, že Tulák bude nějaká feromony vypouštějící rasa… A nebo brácha Jacka Harknesse ;) A ten finální polibek… Jako by se loučili po třiceti letech vztahu… Za tohle prostě strhnout body musím. Buď měl být Tulák implementován do série víc… Nebo raději netlačit na pilu tak moc. Jemnější náznaky stačily.

9.6.2024 | 9:44:25
TheProf.

Musím říct, že jsem z nového doctora trochu rozpačitá. Příběh mi nevadí, herce mám ráda, ale co mi přijde hrozná škoda, že je doctor příliš sexuální. To nikdy nebyl, ač pár romancí zažil, jen byly spíš naznačeny (Rose, River…). Že je gay mi nevadí, vždycky jsem si doctora představovala jako někoho, komu nebude záležet na rase nebo pohlaví, ale zároveň jsem ho měla za někoho, kdo vyzařuje takovou tu všeobjímající lásku, ne romantickou. Teď je z něj erotoman na lovu a to je hrozná škoda.

8.6.2024 | 23:06:30
fanta2pomeranc

Je mi fuk, že je Doctor gay. Upřímně, kdo z vás to nečekal? Vadí mi, že tlačí na pilu. Doctor je opravdu až moc rozjuchaný. Rogue, mega sympaťák, byl víc Doctor než Doctor. Další věc: chtějí nám dát další ultimátní romanci? Ok. Ale ať to nějak, sakra, příběhově postaví. Ne že Doctor přijde na ples, podívá se na prvního chlapa, co přijde, na první pohled pozná, že je to borec a charakter, a že je hodný jeho náklonnosti. Chybí mi v tomhle práce s postavami. Jinak ok díl.

8.6.2024 | 22:03:14
markhatts

Od kdy se Doktor chová jak nadržený retard. Všechny jeho předchozí inkarnace by se za tohoto exota styděly. Do teď jsem byl stále ještě docela optimistický, ale teď vidím, že RTDmu opravdu asi na hlavu spadla cihla. Tohle si zaslouží skončit a nechat u ledu alespoň na deset let než přijde někdo ze svěží vizí a znovu tuhle značku oživí.

8.6.2024 | 18:03:41
1

Nepřehlédněte

Přehled recenzí Doctora Who: Kritici chválí fascinující výkon Ncuti Gatwy

Přehled recenzí Doctora Who: Kritici chválí fascinující výkon Ncuti Gatwy

Netrpělivě očekávaná první sezóna seriálu Doctor Who v podání Ncuti Gatwy získala před sobotním uvedením prvních dvou epizod Space Babies a The Devil's Chord od kritiků nadšené recenze, alespoň, co se hlavních herců týká.

Éry Doctora Who

1964–1989

2005–2023

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama