30 nejlepších seriálů ze SuperMaxu, část I.

30 nejlepších seriálů ze SuperMaxu, část I.

Vzpomínáte si na tu nejlepší dětskou stanici přelomu dvacátého a jednadvacátého století? Ano, byl to SuperMax. Se všemi svými skvělými animovanými i hranými seriály. V první části našeho nostalgického článku si připomene prvních patnáct pořadů, které jsme milovali.

25 0
25.3.2015

Všechny vypsané seriály můžete ohodnotit (stačí kliknout na jejich název a dostanete se na jejich profil zde na Edně). Pokud ale starých seriálů a pohádek nemáte dost, můžete se ještě podívat na animáče z Cartoon Network, které jsme zbožňovali úplně stejně ;-)

ALF

Když vám v garáži přistane Astronomická létající forma, máte v zásadě dvě možnosti. Riskovat úřady a život mimozemšťana, anebo duševní zdraví a život vaší kočky. Čtyřčlenná rodinka Tannerových si vybrala druhou možnost a Alfa, chlupatého, nosatého a hlavně vtipného Melmačana, přijala do rodiny. Z Alfa se stala seriálová ikona, všeobecně známá a oblíbená i u nás. V roce 2012, tj. 22 let po skončení seriálu, studio Sony Pictures Animation, zodpovědné například za moderní Šmouly, ohlásilo úmysl Alfa převést na velké plátno a koupilo práva. Seriál dostal v roce 1988 také animovaný spin-off na stanici NBC jménem ALF Tales, který vydržel dvě série.


Thumbnail Play icon

Arnoldovy patálie

Nejenom, že má Arnold hlavu jako míč na rugby, ale ještě k tomu musí bydlet se svými prarodiči. V životě to má těžké a občas je to celé k uzoufání. Ale ne vždy. Vyrůstat ve velkém městě může být pro malého čtvrťáka také zábava. Musí k tomu ale vždy být ti správní přátelé.

Thumbnail Play icon

Babar

Slon Babar měl těžké dětství. Jako malý viděl, jak lovci zabili jeho matku, a ze strachu utekl do města. Tam se naučil, jak funguje svět, a jako starší a zkušenější se vrátil zpátky mezi slony, které chce svými znalostmi obohatit a stane se jejich králem.

Thumbnail Play icon

Čarodějnice školou povinné

Příhody čarodějky Mildred Virválové na Akademii pro čarodějnice, na kterou se dostane i přesto, že její rodiče jsou „jen“ lidé. Najde si tam přítelkyně i nepřítelkyně a přitopí ji i někteří učitelé.

Thumbnail Play icon

Daria

Introvertka a mladá intelektuálka Daria Morgendorfferová není na střední škole sice zrovna oblíbená, to jí ale vůbec nevadí. Naopak. S ironií, vtipem a sarkasmem dokáže komentovat každodenní a mnohdy hloupé situace ve škole i v rodině.

Thumbnail Play icon

Fresh Prince

Will Smith jako Fresh Prince odlétá z Philadelphie do Bel Air v Los Angeles, aby tam žil se svou bohatou rodinou, tetou a strýcem Banksovými. Jenže žít mezi boháči je pro kluka z ulice, který miluje basket a rap, trochu obtíž. Anebo výhoda?

Thumbnail Play icon

Hromkočky

Poté, co je jejich planeta Thundera odsouzena ke zkáze, vydávají se Hromkočky najít nový domov. Během letu vesmírem je ale napadnou Mutanti, zničí celou jejich flotilu, ale nechají žít velicí loď, na které je i meč s artefaktem, který dává Hromkočkám jejich moc. Meč se jim ukořistit nepodaří, ale loď poškodí natolik, že kočky musí změnit cíl své cesty. Míří proto na Třetí Zemi, kde najdou útočiště. Před Mutanty se ale neschovají. Seriál se dokonce dočkal i pokračování v roce 2011. Po jedné sérii byl ale na stanici Cartoon Network ukončen.

Thumbnail Play icon

Kočkopes

Na jedné straně kočka, na druhé straně pes. Kočkopes! Jeden miluje operu, druhý rock'n'roll, jeden rád pronásleduje popeláře, druhý si zase radši čte. A i když jsou oba úplně rozdílní, pořád jsou to nejlepší přátelé.

Thumbnail Play icon

Maska

Stanley Ipkiss je smolař a v podstatě úplný nikdo ve velkém světě. Když ale jednou najde magickou masku, stane se z něj hrdina s nadpřirozenými silami. Nový hrdina Maska je připraven na každý žert a na každou špatnost!

Thumbnail Play icon

Moucha

Moc toho nenamluví, spíš jenom bzučí. A objevuje svět kolem sebe. Není příliš chytrá a umí létat. Je to Moucha! A tohle je její seriál plný pětiminutových epizod, ve kterých Moucha objeví vždy něco nového, ale obvykle z toho má jenom patálie.

Thumbnail Play icon

Neuvěřitelná dobrodružství Rudly a Koumáka 

Rudla a Koumák jsou dvě laboratorní myši. Zatímco Rudla má rád sýr a lenošení, Koumák chce dostat lidstvo do kolen. A protože Rudla příliš rozumu nepobral, každou noc musí pomáhat Koumákovi s jeho stále novými a novými plány jak se stát vládcem světa.

Thumbnail Play icon

Příběhy ze záhrobí

Animovaný seriál z produkce stanice HBO vychází z původních komiksů Tales from the Crypt (EC), v němž se v jednotlivých dílech představují různé hororové a děsivé postavy, o jejichž životě, smrti a strašidelných zážitcích se v seriálu dovídáme.

Thumbnail Play icon

Sabrina – mladá čarodějnice

Šestnáct je pro dívku náročný věk. Co teprve, když najednou zjistí, že je čarodějka. Nastěhuje se k tetičkám Hildě a Zeldě, které mají s čarodějnictvím své zkušenosti, do domu, ve kterém bydlí i mluvící kocour Salem. Sabrina by ráda svá kouzla využívala na dobré skutky a jako řešení nejen svých rozličných problémů. Nic ale není jen tak a nepomáhá ani fakt, že Sabrina byla tak trochu neohrabaná i jako obyčejný člověk.

Thumbnail Play icon

Strážci vesmíru

Udržují rovnováhu ve vesmíru. Jsou tady, aby nás chránili před kosmickým zlem, které může zničit planetu Zemi. Pět původních strážců vesmíru jsou nadaní speciálními schopnostmi a zbraněmi, díky kterým dokážou odvracet ty nejděsivější katastrofy. Seriál se vysílá už od roku 1993, vzniklo již několik filmů a každá série má jiný podtitul i změněné herecké obsazení.

Thumbnail Play icon

Škola zlomených srdcí

Ono se lehce řekne, že mladí to mají lehčí než dospělí. Srovnat se to ale nedá. I mladí mají své velké problémy, a to zejména s láskou. Výjimkou nejsou ani studenti jedné střední školy v australském Sydney, které víc než učení pochopitelně zajímají vztahy, přátelství, lásky a nenávisti. Vítejte ve střední škole Hartley, ve škole zlomených srdcí.

Thumbnail Play icon


Diskuze /27

Bluck

Je pravda, že moje mamka vždycky říká, že Alf se u nich doma sledoval hromadně :D Já třeba ráda Čarodějnice školou povinné a Sabrinu. :)

25.3.2015 | 19:00:42
wee_n

Jééé Moucha :) Z tohohle článku jsem snad kromě 4 koukala na všechny :D Doufám, že v dalším článku bude „Bojíte se tmy?“ To byl taky jeden z nejlepších seriálů :D

25.3.2015 | 19:47:13
chitka

Jak mě ten supermax chybí :D

25.3.2015 | 19:51:16
Lucifrid

Zase mimo mou věkovou kategorii, aneb Supermax jsme nikdy neměli :D Ale na Alfa a Školu zlomených srdcí se pamatuju, dávali to i jinde :) A Fresh Prince vlastně asi taky, i když toho si pamatuju mlhavě.

#16 chir
webmaster
25.3.2015 | 20:07:31
Deanmon

Tohle byli skvělé pořady :D:) je velká škoda že dneska se už nic takového nevysílá :/ ty dnešní dětské seriály jsou všechny uplně o ničem a navíc zpracované strašným způsobem.

25.3.2015 | 20:08:48
DamianaFrey

Ďakujem, Edna, za malé nostalgické okienko ;-)

25.3.2015 | 21:15:13
zumar

Aneb díky za dětství v devadesátkách! :-)

25.3.2015 | 21:15:17
DHARMA4,8

Většinu jsem sledoval na Nově, čarodějnice myslím na ČT1. Alf super seriál (dodnes si pamatuji tuto hlášku: Klíží se ti víčka, přichází spánek, už nejsi kocour, mměníš se v biftek.), Hromkočky celkem ujeté, ale ráno o víkendu jako malému se mi to líbilo, Čarodějnice školou povinné zajímavé čarodějnické prostředí, Kočkopes dost ulítlé a tím dobré, Strážci vesmíru – morfelíní, tenga ptáci, Zed, Ritta, velín, morfujeme, šavlozubý tygr, triceratops, jako mal jsem je nesutečně zbožňoval.

25.3.2015 | 21:29:25
Cecko

Na ČSFD je diskuze ohledně Supermaxu http://www.csfd.cz/…gendarni-tv/ Jinak onehdá jsem chtěl nahrát na YouTube Darju s českým zvukem a kvalitním obrazem a VIACOM, který vlastní práva na seriál mi bloknul channel :-/ … časem to ale nahraju jinam a poskytnu to pro SledujuSeriály nebo nějaký podobný web, však je to skoro 20 let staré, to už nikoho poškozovat nemůže… :-)

25.3.2015 | 21:35:29
DixiePixie

Tyhle články jsou super. Člověk u toho krásně zavzpomíná a znovuobjeví spoustu seriálů, na které dřív rád koukal, ale už na ně zapomněl. Díky za to :)

25.3.2015 | 21:37:14
sarii25

Škola zlomených srdcí, áááách, tenhle seriál jsem naprosto milovala! Tak strašně mi chybí Supermax!!!

25.3.2015 | 21:37:35
Gogina

Čarodějnice školou povinné, Kočkopes, Maska, Rudly a Koumák… Tak na to ráda vzpomínám. Ty časy mi moc chybí. :)

25.3.2015 | 21:41:15
dagsoftware

najlepšie boli austrálske seriály

25.3.2015 | 22:01:13
fandapcd

Moucha, Daria a Arnold… klasika :D

redaktor
25.3.2015 | 23:12:52
Leuki

Většinu sem sledoval tak nějak částečně ale Alf vede na plný čáře

26.3.2015 | 0:32:10
chir

#4 Lucifrid: Fresh Princ má tu nejlepší znělku! A Smith u Nortona je jedno z mých nejoblíbenějších videí! https://www.youtube.com/watch?… ale nikdy jsem nestíhala to frázování, což mě strašně mrzí… :(

redaktor
26.3.2015 | 1:48:08
Asha124

Já si teda víc pamatuju Fox Kids (později Jetix). Ale jelikož mám 4 bratrance ve stejném věku, Strážci vesmíru u nás jeli od rána do večera :-D

26.3.2015 | 12:26:11
haribo11

Milovala jsem SuperMax!!!

26.3.2015 | 14:57:43
ENemXS

ALF,Sabrina – mladá čarodějnice :D k.....

26.3.2015 | 15:00:47
tom35

parádní nostalgie, klidně bych na to koukal i dneska. :D

26.3.2015 | 16:38:20
anushka

Power Ranges… Morfujeme! :D

webmaster
26.3.2015 | 17:16:18
vacicak

boze to byly casy :D pecka serialy :-)

27.3.2015 | 17:46:44
Kenneth

Morfujeme do velína!! Tak se říká když se jde do hospody :D Kromě asi 3 znám a díval jsem sa na všecko

27.3.2015 | 21:39:48
ndroo7

Kromě toho posledního jsem sledoval vše :) pěkná nostalgie..

29.3.2015 | 0:07:13
Angelow

Darja!!! Tenhle seriál má z hruba 50% podíl na mém vývoji jako člověka. Kdyby jste tenhle sehnal někdo měl, tak mě prosím informujte.

29.3.2015 | 21:07:30
Mefisto

Kromě Příběhů ze záhrobí znám a žral jsem každý z těch seriálů – jsem devadesátkové dítě. Když o tom tak přemýšlím, je úžasné, že kromě čučení na Supermax jsme měli ještě fůru času lítat venku… :-) Jsem zvědavý na druhou várku. Za mě určitě: Bojíte se tmy, Dungeons & Dragons, Neri, dívka moře, Clarissa vám to vysvětlí, Danger mouse, Hvězdná akademie, Kadilaky a dinosauři, Křik studentů, Motomyši, Pro strach uděláno, Šílenci pod koši, Tajuplný svět Alex Mackové, G force: guardians of space, SilverHawks, Spiderman, Doug a samozřemě ti nejvíc sladcí Starostliví medvídci :D

30.3.2015 | 23:26:30
DramaQueen

Jsem rok 94 a skoro na nic z toho jsem v dětství nekoukala…až na Kočkopsa a Sabrinu… a Dariu snad ani nepočítám, na tu jsem totiž naposledy koukala tak před měsícem, to je moje velká láska! :)

12.4.2015 | 19:37:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů