30 nejlepších seriálů ze SuperMaxu, část II.

30 nejlepších seriálů ze SuperMaxu, část II.

Měsíc po první části naší výpravy do starých dobrých časů Supermaxu se k vám konečně vracíme i s částí druhou, u které jsme se i my sami museli občas podivit, na jaké seriálové klenoty z této stanice už jsme málem zapomněli. Jakých dalších 15 seriálů ze Supermaxu tu pro vás tedy máme?

13 0
26.4.2015

Pokud jste nečetli výběr naší první supermaxové patnáctky, přečíst si ji můžete zde.

Krycí jméno Tygři

Tak trochu jiný komiksový seriál, ve kterém proti sobě ze stínů našeho světa bojují dvě znepřátelené mimozemské rasy: hrdinští Kerubimové a zlí Démonité. Seriál Wild C.A.T.s vycházel ze stejnojmenné komiksové série kreslíře a autora Jima Leeho a původně běžel na stanici CBS během let 1994 a 1995. Bohužel se dočkal jen jedné sezóny o třinácti epizodách.


Thumbnail Play icon

Spiderman

Klasická animovaná adaptace příběhů světově známého superhrdiny Spider-Mana. Tento seriál se během pěti sezón věnoval nejen svému hlavnímu hrdinovi, ale vedle toho odkryl mnoho dalších témat ze světa Marvel Comics, od představení skupin Avengers, X-Men nebo Fantastic Four, až po konkrétní ikonické komiksové postavy jako Nick Fury, Daredevil, Blade nebo Doctor Strange. Spider-Man běžel na americkém Foxu během let 1994 až 1998.

Thumbnail Play icon

Lumpové

Seriál zaměřující se na dobrodružství nemluvňat, které se svou představivostí vždycky nechaly zaplést do nějaké šlamastiky, o které jejich rodiče neměli ani ponětí. S několika pauzami běžel seriál neuvěřitelných devět sezón v rozpětí let 1991 až 2004 na Nickelodeonu. V České republice je seriál také znám pod jeho pozdějším názvem Lumpíci.

Thumbnail Play icon

Kybernet

Pokud jste v devadesátých letech potřebovali aktuální přísun těch nejžhavějších novinek ze světa videoher, Kybernet byl pro vás to pravé. Tento týdenní herní magazín běžel na britském kanálu ITV od roku 1995 až do roku 2010. Seriál se skládal z herních recenzí, zpráv o nových hrách a obecných novinek ze světa počítačových technologií.

Thumbnail Play icon

Pot a dřina

Australský seriál pro mládež Sweat sledoval nelehké osudy studentů na sportovní škole, kteří se musí potýkat s nekompromisními očekáváními svých rodičů i učitelů v jejich sportovní výkony. Seriál běžel v roce 1996 a měl pouze jednou sezónu o šestadvaceti dílech. V jedné z vedlejších rolí zde vystupoval tehdy 17letý Heath Ledger (Zkrocená hora, Temný rytíř).

Thumbnail Play icon

Vlkodlak Tommy

Seriál připomínající Buffy, přemožitelku upírů pro menší diváky. Big Wolf on Campus vyprávěl příběh středoškoláka Tommyho Dawkinse, který byl vlkodlak a mimo školu (a často i v ní) se potýkal s řadou dalších nadpřirozených a mýtických bytostí. Vlkodlak Tommy se na kanadské YTV dočkal tří sérií během let 1999 až 2002.

Thumbnail Play icon

Tom a Jerry

Existuje přirovnání „hraje si s ním jako kočka s myší“. Tahle myš kočce však nic nedaruje a chytřejší kočka by si možná už dávno nechala zajít chuť. Tím by ale o potěšení z věčných groteskních honiček a bojů mezi kocourem Tomem a myšákem Jerrym přišly miliony dětí na celém světě. Tom a Jerry jsou oblíbeni dodnes i u nás, jsou často reprízováni v televizi a pořád vycházejí i zbrusu nové video filmy.

Thumbnail Play icon

Zlo nemá šanci

Britský loutkový seriál Thunderbirds se zaměřoval na milionáře a bývalého astronauta Jeffa Tracyho, který se svými pěti syny vedl tajnou organizaci, která udržovala mír po celém světě. Seriál je dodnes známý především svým využitím loutek a praktických efektů a stal se rovněž inspirací pro filmovou komedii Team America: Světovej policajt od tvůrců seriálu South Park. Na britské ATV seriál běžel dvě série, a to konkrétně behem let 1965 a 1966.

Thumbnail Play icon

Škola U létajícího tlustokožce 

Animovaný seriál o dobrodružstvích studentů ze základní školy, které řediteluje nosorožec a v jejímž sklepení sídlí zlovolný fantóm, který se školu snaží ovládnout. Seriál Flying Rhino Junior High premiérově běžel na kanálu CBS Kidshow v letech 1998 až 2000. Jeho dvě sezóny čítají dohromady 26 epizod.

Thumbnail Play icon

Highlander

Animovaný seriál vycházející z kultovního filmového sci-fi z roku 1986 s Christop­herem Lambertem o řádu Nesmrtelných a jejich svárech napříč historií. Animovaný Highlander sleduje osudy Quentina MacLeoda, syna filmového Connora MacLeoda, který bojuje s ostatními Nesmrtelnými v postapokalyp­tickém světě. Stanice USA Network během let 1994 až 1996 odvysílala dvě série Highlandera s celkem čtyřiceti epizodami.

Thumbnail Play icon

Fix a Foxi

Animovaný německý seriál o dvou doslova lišáckých bratřích, kteří se svými přáteli zažívají nejrůznější dobrodružství. Seriál Fix & Foxi and Friends je adaptací komiksové série německého autora Rolfa Kauky z druhé poloviny dvacátého století. Fix a Foxi původně běželi na německé stanici ARD v roce 2000. Jejich jediná série se sestávala z dvaapadesáti epizod.

Thumbnail Play icon

Doug

Americký animovaný seriál Doug se soustředí na studenta základní školy Douglase „Douga“ Funnieho a sleduje jeho každodenní sváry s jeho přáteli, nepřáteli i školními povinnostmi, a skrze vyprávění samotného Douga, který své zážitky v každé epizodě zapisuje do svého deníčku, se věnuje otázkám problematického dospívání, snahy zapadnout do kolektivu a objevování pravé lásky. Doug běžel na americkém Nickelodeonu a později na ABC v letech 1991 až 1999, během kterých bylo odvysíláno 117 epizod v sedmi sériích.

Thumbnail Play icon

Clyde

Mimozemský počítač C.L.Y.D.E. je vyhozen ze své domovské planety, protože se u něj objevil virus „smyslu pro humor“. Podaří se mu ale přistát na Zemi, kde se setká s dvěma dětmi Mattem a Sam, se kterými nyní Clyde řeší nejrůznější mise uvnitř počítačových systémů i mimo ně. Kanadského seriálu C.L.Y.D.E. bylo odvysíláno jenom 26 epizod, a to v roce 1990.

Thumbnail Play icon

Bojíte se tmy?

Bojíte se tmy? Tak přesně tuto otázku nám pokládal stejnojmenný kanadský seriál, který lze používat za dětskou verzi kultovních Příběhů ze záhrobí. Seriál Are You Afraid of the Dark? sledoval skupinu dětí, které se po večerech scházely u ohniště a vyprávěly si nejrůznější hororové a fantastické povídky. Seriál běžel na kanadské stanici YTV šest sezón během let 1990 až 1996, načež byl obnoven pro sedmou sérii v roce 1999 s novou skupinou dětí, jedno z nichž ztvárnila tehdy sedmnáctiletá Elisha Cuthbert (Populární mechanika pro děti, 24 hodin). Ze seriálu tak bylo odvysíláno celkem 91 epizod.

Thumbnail Play icon

Tajuplný svět Alex Mackové

Než se superhrdinové s nadlidskými schopnostmi začali v hraných seriálech objevovat s železnou pravidelností, byla tu Alex Macková. Obyčejná americká puberťačka, která je jednoho dne vystavena tajné chemikálii, jež jí vštípí zvláštní schopnosti zahrnující telekinezi, ovládání elektřiny a možnost změnit se ve vodu. A o jejích zvláštních schopnostech nesmí vědět nikdo jiný, než její sestra a nejlepší kamarád. Kdyby se o tom totiž dozvěděla chemická společnost, chtěla by z Alex udělat pokusného králíka. Seriál The Secret World of Alex Mack běžel na Nickelodeonu čtyři série během let 1994 až 1998.

Thumbnail Play icon

To je náš výběr nejlepších seriálů, které za našeho dětství běžely na českém kanálu Supermax. Pokud máte pocit, že jsme na nějaký stěžejní počin zapomněli, napište nám do komentářů. A na závěr pak dodáme už jen menší lákadlo, že po Cartoon Network a Supermaxu se v dohledné budoucnosti hodláme věnovat i těm nejlepším seriálům z pozdějších kanálů Fox Kids a Jetix.Diskuze /24

Xavik

Spiderman, ten byl boží. :)

admin
26.4.2015 | 18:22:36
PecaCZE

Tom a Jerry ! :D

26.4.2015 | 18:25:07
Faramir15

snad jen douga jsem parkrat videl…

26.4.2015 | 18:26:00
azoxid

Omfg ! Celý roky se snažím vzpomenout si, jak se jmenoval ten loutkovej akční seriál na styl Team America..tak už konečně vím, dík Hurley ! :-D

26.4.2015 | 19:10:02
Scarity

Ten animovaný Spiderman je dodnes jediná verze Spidermana, kterou uznávám, filmy se mi nelíbily :D A vlkodlak Tommy, to byl taky favorit

26.4.2015 | 19:37:10
Kimberlly

Samozrejme Tom a Jerry! :) Jedna z mojich srdcoviek. Aj teraz si veľmi rada ich pozriem! :)

26.4.2015 | 19:57:53
golf11

Pri týchto typoch článkoch si človek uvedomí, že aký je starý. Do poslednej chvíle som čakal na Tajuplný svet Alex Mackovej a je tam. Chýba mi tu jedine Clarrisa vám to vysvetlí v hlavnej úlohe s Mellisou Joan Hartovou. Ináč všetkých 30 seriálov som videl.

26.4.2015 | 20:36:15
S.o.S

Spider-mana si pustam z nostalgie stale ked som marod :)

26.4.2015 | 20:47:03
Atenecka

Na Tajuplný svět Alex Mackové ráda vzpomínám, ten seriál mě se srašně líbil. Bojíte se tmy jdu stahovat,.-)

26.4.2015 | 21:02:07
DHARMA4,8

Tak z této dávky znám jen Tom a Jerry.

26.4.2015 | 21:22:30
ndroo7

Pot a dřina. Ten seriál jsem, pokud si dobře pamatuju, nesledoval, když teda nedávalo něco lepšího a já si nechtěl hrát s hračkami, ale tu upoutávku si pamatuju očividně strašně dobře. Hned jak to začalo hrát, tak mi v hlavě začaly vyskakovat ty hlášky přesně jak jdou za sebou :D Ostatní seriály jsem většinou taky sledoval, ale některé si už nepamatuju :)

#13 Hurley
26.4.2015 | 22:23:49
wee_n

Jéé Fix a Foxi a Lumpové :D A samozřejmě Bojíte se tmy :D Já chci být zase dítě :D

27.4.2015 | 1:30:09
Hurley

#11 ndroo7: Měl jsem to úplně stejně. :) Jinak ten seriál byl dobrej, ale už to bylo pro spíš pro starší puberťáky, co už na Supermax moc nekoukaj, takže to bylo hodně mimo cílovku, ale furt to bylo dobrý. Už tehdy mě překvapovalo, že to bylo docela drsný drama, ale zas je fakt, že Australani se s těma teenage seriálama nikdy nepárali.

redaktor
27.4.2015 | 6:56:08
sarii25

Ty upoutávky nemají chybu. Úplně mi to připomnělo ta léta kdy jsem odpoledne přišla ze školy :-D

27.4.2015 | 9:47:15
jajush

Tom a Jerry, to je klasika! Ale Bojíte se tmy? Toho bych se bála možná ještě teď :D :D :D

27.4.2015 | 13:54:48
metys

Scooby Doo neběžel na Supermaxu? :)

27.4.2015 | 19:21:23
Luke1602

Nejsem si na 100% ale asi ne :), jinak ty seriály všechny si taky pamatuju :), ještě mi tu chybí strážci vesmíru :D

27.4.2015 | 19:52:32
MollyGrim

Mě určitě chybí Malcolm v nesnázích, seriál ke kterému se ráda vracím i dnes ;)

27.4.2015 | 20:18:24
Kubelle

Výtečný výběr! :) všechno jsou to naprosto boží seriály a jako malej jsem je všechny zbožňoval. Do dneška si pamatuju jak jsem ve volných dnech seděl celej den u Supermaxu, abych je viděl dopoledne a odpoledne to zase opakovali :D ještě se mi líbil seriál co tu nebyl zmíněn, myslím, že se to jmenovalo: „Křik studentů“. A nevíte někdo náhodou jak se jmenoval seriál, kde hrdinové měli ponorku (nebo loď – teď už nevím) a vždycky když šli bojovat s padouchy tak skočili do takové nádrže co vedla z té ponorky ven a proměnili se v ryby? resp. jim jen nějak narostli žábry a ploutve nebo tak něco :) Nepamatujete si to někdo?

#20 Srb
28.4.2015 | 8:28:26
Srb

#19 Kubelle: Tuším, že máš na mysli Comic Strip: žraloci? Tigersharks v originále? :)

3.5.2015 | 1:35:25
Srb

No a co mi v tom celkovém výčtu ještě chybí, tak to byl Pán žalářů. Z něj jsem viděl sice jen pár dílů, ale ten byl taky skvělej :) A ještě Křik studentů! A vůbec celkově byl Supermax nejlepší kanál. To co dávají teď pro děcka, to jsou neskutečný humusy.

3.5.2015 | 1:37:37
Bori

Wildcats, spiderman a Tom a Jerry boží! Ještě bych přidal G.I. Joe, jestli to je teda ze supermaxu ale nevím. A možná Želvy Ninja taky xD

6.5.2015 | 18:56:18
owron

Mne osobne tu chýba inšpertor šikula, johny bravo Dr.Dexter alebo ako sa to volalo ;)

8.5.2015 | 1:07:11
Lukinsons

Spiderman byl fakt luxusní :D Lepší než všechny normální filmy :D

9.5.2015 | 21:41:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů