Seriál Dungeons & Dragons nachystá tvůrce Johna Wicka

Seriál Dungeons & Dragons nachystá tvůrce Johna Wicka

Legendární D&D dostane po letech příprav vedle filmové adaptace i vlastní seriál. Pod produkčním dohledem Hasbra se o jeho přípravu postará tvůrce slavné akční trilogie John Wick, Derek Kolstad.

15 1
16.1.2021

Dungeons & Dragons patří mezi největší fenomény v rámci her na hrdiny vůbec, a proto je s podivem, že se mu prozatím nedostalo žádného pořádného filmového či seriálového zpracování. Na Mělníku točená adaptace z roku 2000 s Jeremym Ironsem v roli zlodušského mága Profiona naprosto selhala a její dvě pokračování dorazila už pouze na DVD. Práva na filmové zpracování série se každopádně poměrně nedávno vrátila pod křídla Hasbra, díky čemuž režijní duo Jonathan Goldstein a John Francis Daley, které stojí za snímkem Game Night, aktuálně chystá nový filmový reboot. Do hlavní role filmu míří Chris Pine, hvězda Abramsových Star Treků a obou dvou dílů Wonder Woman, a snímek by měl začít celý propojený vesmír vybudovaný na loru D&D. Premiéra filmu je plánována na 27. května 2022.

Hlavní hvězdou nového D&D bude Chris Pine. Foto: Paramount Pictures


Součástí tohoto nového univerza bude i seriál, který rovněž chystá Hasbro skrze svou produkční společnost. Hasbro si od seriálu slibuje rozšíření filmového dobrodružství a je tedy možné, že se v něm mihne i Pine. Na výstavbu nové série každopádně dohlédne scenárista a showrunner Derek Kolstad, jenž se nejvíce proslavil scenáristickou prací na všech dílech Johna Wicka. Kolstad se nedávno chopil i scénáře k filmu Just Cause, připravuje pak rovněž i seriál Hitman. Podle dostupných informací je ale jeho prioritou právě D&D, přičemž natáčení by mělo začít ještě letos, samozřejmě za přísných protikoronavirových opatření. Kolstad už začal s přípravou scénáře, tak snad se mu povede vybudovat další úspěšnou fantasy ságu.

Budete sledovat nové projekty na motivy D&D?Diskuze /4

Decado23

Rozhodnopádně

16.1.2021 | 18:12:53
Svjatogor

Nevím, zda Chris Pine je správnou volbou pro hlavní roli. Zato vím, že Derek Kolstad dobrou volbou je. :-)

16.1.2021 | 20:46:09
Evan

Hmmm

17.1.2021 | 11:43:01
DC Expert

Nato že dělal Johna Wicka tak očekávám brutální masakr!

18.1.2021 | 22:20:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů