Grand Army
77/100 - 7×

Grand Army

Pět studentů z největší střední školy v Brooklynu sní o tom, že budou mít lepší budoucnost. Snaží se tedy přežít, uspět a dostat se ze svého světa.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Drama
redaktoři
marketaproch

S01E09: Freedom

S01E09: Freedom

Na Dom, Joey a Sida se konečně usměje štěstí. Poté, co se snažil protestovat proti rasismu, ohromí Jayson celé publikum na prestižní hudební soutěži.

sk
16.10.2020
1 hodina 13 minut

Každá epizoda začíná textem, který se na konci epizody dokončí. Tato epizoda začíná hrozbou útoku na Grand Army. A její autorkou je Leila.

Dom má narozeniny, ale místo slavení si hned ráno jde prohlédnout svůj budoucí domov. Její budoucí manžel nepůsobí zle, ale sňatek ruší Dom veškeré plány na budoucnost. Přesto však dostává zprávu, že získala místo na stáži.

Joey začala v nové škole, ale příliš tam nezapadá. Zároveň ji jedna holka neustále sleduje. Myslí si, že o její situaci ve škole ví. Rozhodne se napsat klukům. Chce se setkat. George a Luke jsou z její zprávy nesví. Pak ale potkají Sida a dělají si z něj „v dobrém“ srandu. Sid jim to však vrací: „S váma už do taxíku nikdy nevlezu. Nebo Uberu. Kdo ví, co byste mi provedli.“

Jay a ostatní pořádají klidný protest. Mluví o rasismu, systému a o Owenovi. Objevuje se na něm Omar i Leila, úplně proměněná. Omar se jí svěřuje, že chce napsat hru a ona ho plně podporuje. Manipuluje ho, aby si myslel, že jí na něm záleží.

Sid potkává Victora. Ten se mu chce vyhnout, ale nakonec Sida nechá se omluvit.

Protest je kvůli výhružnému e-mailu přerušen. Zatímco všude panuje chaos, za Leilou přiběhne Rachel. Už se nechce hádat a chce být kamarádka. Leile vychází věci, které ani neplánovala. Podařilo se jí zrušit představení a získat Omara. Ona je teď ta, co má navrh.

Joey se setkává s Lukem, Georgem, Timem a Annou. Rozhovor se ale neubírá tak, jak by ani jedna strana. Kluci odmítají připustit, že by mohli udělat něco špatně, natož to, z čeho je Joey viní. Tvrdí, že chápou, že to pro ni muselo být trapné, a proto to udělala. Joey se snaží mluvit s Timem, ale ten mlčí. George a Luke začnou Joey urážet. Je to však Timovo mlčení, které Joey láme srdce a odejde. V tu chvíli se to však v Timovi zlomí a říká, že Joey mluví pravdu.

Joey potkává Dom a ty dvě – bývalé rivalky – se rády vidí. Obě si od té doby prošly svým a cítí to. Večer na Dom čeká překvapení v podobě tajné oslavy s její rodinou a přáteli. A kromě nich se na oslavě objevuje i milovaný John Ellis. Jako by všechny problémy zmizely.

Druhý den ji John pozve na ples, Dom však prchá. Musí říct svým kamarádkám pravdu o dohodnutém sňatku. A ty to rozhodně neschvalují, protože ví, že to pro Dom znamená konec jejích snů a plánů. Johna to samozřejmě mrzí. Dom se mu snaží situaci vysvětlit, ale není to jednoduché.

Jay se snaží stále upozornit na rasismus na Grand Army, ale marně. Zastaví se i za Owenem. Ten se však už na Grand Army nevrátí. Jay mu oznamuje, že bude hrát za něj. Owen mu to samozřejmě nedá jen tak, obviňuje ho z pokrytectví. Proto se Jay rozhodne k razantnímu kroku.

Sid dostává e-mail z Harvardu. A dostává se! Oznamuje šťastnou novinu Victorovi a konečně se odhodlává k tomu, co chtěl udělat již dlouho.

Leila má nejlepší prezentaci ve třídě, postaví se šikanujícím holkám ve třídě a je šťastná. Ukazuje Omarovi své kresby. Omar si však všimne i jiných kreseb, které znázorňují výbuch školy. Leila si myslí, že je dost silná, a proto neodolá a domluví si rande s Georgem.

Joey se pomalu začíná zvykat na novou školu a život. Zjišťuje, že holky v její škole nejsou o tolik jiné a rozhodně – pokud o její situací ví – ji nesoudí. Přesto je však stále sledovaná pohledem jedné dívky. Ta ji nakonec sama osloví. Sama se jí svěří, že ji znásilnili. Narozdíl od Joey ale neměla sílu o tom mluvit. Poprvé o tom někomu vypráví a Joey jí chápe.

Dom přichází po škole domů a chystá se Johnovi vysvětlit, co se děje. Její maminka ji ale překvapí. S její sestrou se rozhodnou z dohody odstoupit. Než aby Dom ublížily a zničily budoucnost, rozhodnou se najít jiné řešení.

Díky všemu, co se za posledních pár dní událo, se Joey konečně odhodlá vrátit zpět k tanci. Zatímco ona znovu nachází chuť k životu, Tim přestává život zvládat.

Přichází hudební soutěž. Jay se rozhodne bojovat proti rasismu a uctít přátelství s Owenem.

Jaké jsou Vaše pocity po této sérii? Myslíte, že bude i druhá řada?

Zdroj: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů
Reklama