Alison Pill

Alison Pill

Celé jméno: Alison Pill
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: The Newsroom, American Horror Story, The Family

Datum narození: 27.11.1985 (38 let)

Alison je kanadská herečka, která se od 11 let začala pravidelně objevovat ve filmech a seriálech. Její otec je Estonec a věnuje se finančnictví. Alison vystudovala Vaughan Road Academy, kde se věnovala hlavně studiu umění. Od mala se věnuje namlouvání postav v kreslených seriálech a také je často hlasem různých dětských audioknih.

Na přelomu tisíciletí se zahrála v několika televizních filmech, včetně Baby, kde hrála dceru Farrah Fawcett. Získala hlavní roli v The Dinosaur Hunter, který měl být původně vzdělávacím filmem promítaným v dinosauřím muzeu a na lokálním vzdělávacím kanále, ale dostal se na Mezinárodní filmový festival v Burbanku a Alison za něj získala ocenění Nejlepší dětská herečka. Následovala role Lorny Luft, dcery Judy Garlandové v biografickém televizním filmu stanice ABC.

Embed from Getty Images

V roce 2003 si zahrála sestru Katie Holmes v nezávislém oceňovaném Pieces of April a také získala vedlejší roli po boku Lindsay Lohan ve filmu Confessions of Teenage Drama Queen. Následovaly dramatické role a také divadelní angažmá, které jí v roce 2017 vyneslo cenu Tony.

Po významné vedlejší roli v oscarovém Milk (2008) přišly role April v In Treatment, Kim Pine ve Scott Pilgrim vs. the World a Matyldy Anglické v minisérii The Pillars of the Earth. Dvakrát pracovala s Woodym Allenem, a to v Midnight in Paris a To Rome with Love. Ve Snowpiercer si zahrála po boku Chrise Ewanse a Tildy Swinton a poté již přišel oceňovaný The Newsroom, který následovaly další zajímavé filmové role. Její nejnovějším seriálem je sedmá řada American Horror Story.

Je vdaná za herce Joshuu Leonarda (Bates Motel, Heartbeat) a mají spolu dceru, narozenou v roce 2016.

Foto: Instagram Alison Pill


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Trek: Picard Agnes Jurati 2020 2022 2
American Horror Story Ivy Mayfair-Richards 2017 2017 1
The Newsroom Margaret Jordan 2012 2014 3

Filtr seriálů