Andrea Anders

Andrea Anders

Celé jméno: Andrea Anders
Místo narození: Madison, Wisconsin, USA
Známé projekty: Joey, The Class, Better Off Ted, Mr. Sunshine

Datum narození: 10.5.1975 (49 let)

Andrea Anders je americká herečka, která se narodila roku 1975 v Madisonu, ale vyrůstala v DeForestu. Vzdělávala se na DeForest Area High School, odkud zamířila na University of Wisconsin, kde se jí roku 1997 podařil získat bakalářský titul. O čtyři roky získala magisterský titul na Rutgers University.

Svou kariéru odstartovala hned po vystudování vysoké školy, a to v divadlech. Později se přesunula na televizní obrazovky a filmová plátna. Co se týče filmů, tak v těch si nevede nijak oslnivě. Objevila se již v pár projektech, především komediích, ale v nich se nedokázala zviditelnit.

Více se jí daří v seriálech. Roku 2003 se jí podařilo získat menší roli v seriálu Oz, na co navázala rolí Alex Garrett v seriálu Joey. Jednalo se o její první velkou hlavní roli, kterou hrála v letech 2004–2006. Hned poté získala roli v komedii The Class, která však byla brzy zrušena.

V letech 2009–2010 jsme ji mohli vidět v seriálu Better Off Ted, kde se pravidelně objevovala jako Linda Zwordling. Poté zavítala například do seriálů Necessary Roughness, Mr. Sunshine, About a Boy, Modern Family a Young Sheldon.

Má celkem dva sourozence, a to sestru Torri Anders a bratra Seana Anderse (ten je známým režisérem a scenáristou, stojí například za filmem Sex Drive). V letech 2006–2015 chodila s hercem Mattem LeBlancem, kterého poznala na natáčení seriálu Joey.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Young Sheldon Linda Swansonová 2018 2021 3
Joey Alexis Garrett 2004 2006 2

Filtr seriálů