Matt LeBlanc

Matt LeBlanc

Celé jméno: Matthew Steven LeBlanc
Místo narození: Newton, Massachusetts, USA
Známé projekty: Friends, Joey, Episodes, Man with a Plan

Datum narození: 25.7.1967 (55 let)

Matt LeBlanc je známý americký herec, který se narodil roku 1967 v Newtonu. Je synem mechanika Paula LeBlanca a firemní asistentky Patricie LeBlanc. Po svých rodičích má původ v Kanadě, Francii a Itálii. Vzdělával se na Newton North High School, po které se přestěhoval do New Yorku, kde usiloval o kariéru v modelingu a herectví.

Brzy se své kariéry dočkal, protože po několika úspěšně natočených reklamách získal svou první televizní roli, která byla v seriálu TV 101. Po několika vedlejších rolích v seriálech Top of the Heap, Married with Children a Vinnie & Bobby se mu podařilo získat roli Joyho Tribbianiho v seriálu Friends.


Této roli se věnoval v letech 1994–2004 a rozhodně se jedná o postavu, která ho nejvíce proslavila. Kromě toho si tuto postav zahrál ještě v nadcházejících dvou letech, a to v samostatném seriálu Joey, který se dočkal pouze dvou sérií.

Po své životní roli odešel do ústraní a dal si od herectví pauzu. První pořádnou roli se mu podařilo získat až roku 2011 v seriálu Episodes, kde hraje svou fiktivní verzi. Kromě toho se od roku 2016 pravidelně věnuje i seriálu Man with a Plan, kde hraje Adama Burnse. Tento seriál si navíc i produkuje.

Jeho velká záliba v rychlá kola mohla naplno prosáknout na veřejnost díky seriálu Top Gear, který moderoval v letech 2016–2019. Dále si zahrál i větší role v pár filmech. Zmiňme například snímky Ztraceni ve vesmíru, Charlieho andílci, Charlieho andílci: Na plný pecky, Komando v sukních a Diagnóza žárlivost.

Roku 2003 si vzal za ženu modelku Melissu McKnight, se kterou se o tři roky později rozvedl. Spolu mají dceru Marinu Pearl. Brzy po rozvodu začal chodit s herečkou Andreou Anders, kterou poznal na natáčení seriálu Joey. Pár se však rozešel roku 2015. Od roku 2018 chodí s Aurorou Mulligan, kterou poznal díky natáčení Top Gearu.

Foto CC BY-SA 4.0 Оливия56, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Top Gear Matt LeBlanc 2016 2019 4
Joey Joey Tribbiani 2004 2006 2
Friends Joey Tribbiani 1994 2004 10

Filtr seriálů