Andreas Pietschmann

Andreas Pietschmann

Celé jméno: Andreas Pietschmann
Místo narození: Würzburg, Německo
Známé projekty: Vier gegen Z, Dark, 1899

Datum narození: 22.3.1969 (55 let)

Andreas Pietschmann zaznamenal své počátky u hraní fotbalu než u herectví. Na kopanou měl talent a hrál ve svém rodném městě za tým Würzburger Kickers. Později musel nastoupit do armády, kde objevil lásku k divadlu. Herectví se začal naplno věnovat, neboť ho nešťastná autonehoda zatížila natolik, že musel dát sportu stopku.

Na herectví se zapsal do školy v Bochumi, kde studoval v letech 1993–1996. Po studiích nastoupil do divadla Thalia Theater, kde setrval do roku 2007. Tento rok patří ke zlomovým, protože se Pietschmann začal zajímat o filmové a televizní role. Na konto si připsal několik významných rolí. Objevil se například ve filmech Altiplano (2009), Mary of Nazareth (2012), Belle and Sebastian (2013), Beloved Sisters (2014). Na televizní půdě je nutné zmínit dětský pořad Vier gegen Z, v němž si Pietschmann po dobu jednaačtyřiceti epizod zahrál Matreuse. Tou dobou získal pozornost natolik, že mu byla nabídnuta další větší role v dramatu o policejní jednotce GSG 9 – Ihr Einsatz ist ihr Leben.

Pietschmann taktéž občasně pracuje v rádiu a namluvil několik audioknih. V roce 2017 se mu povedlo uchytit se v zahraničí, když se objevil v prvním německém seriálu od Netflixu Dark. Zde si zahrál tajemného muže, který dokázal cestovat z minulosti do budoucnosti. Během natáčení se seznámil s tvůrci Jantje Friese a Baranem bo Odarem, s nimiž herec prodloužil spolupráci a ujal se další velké role v jejich druhém seriálovém projektu 1899. Zde si zahraje kapitána lodi, která na plavbě do New Yorku narazí na opuštěnou loď, kterou obestírá mnoho tajemství.

Pietschmann v současné době žije v Berlíně. Jeho manželka se taktéž živí jako herečka a společně vychovávají tři děti.

Foto CC BY-SA 3.0 Martin Kraft, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
1899 Eyk Larsen 2022 2022 1

Filtr seriálů