Angus Macfadyen

Angus Macfadyen

Celé jméno: Angus Macfadyen
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Černovous, Saw 3, Turn: Washington's Spies

Datum narození: 21.9.1963 (57 let)

Angus Macfadyen je skotský herec narozený roku 1963 v Glasgow. Díky svému otci, který byl lékařem ve Světové zdravotnické organizaci, hodně cestoval a vyrůstal na místech jako Filipíny, Singapur či Francie. Studoval na University of Edinburgh a později v Central School of Speech and Drama v Londýně.

Herectví se věnuje od roku 1991, když se objevil v 5 epizodách seriálu Soldier Soldier. Poté následovala vlna dalších televizních epizodních rolí v seriálech a menších rolích ve filmech. Obrovský krok vpřed přišel roku 1995, když byl obsazen do role Roberta Bruce ve filmu Statečné srdce. Touto rolí se jeho hodnota rapidně zvedla nahoru, ale Angus nedokázal svůj potenciál využít.


Po tak velké roli byl opět obsazován do nízkorozpočtových televizních filmů. Od roku 2002 šla jeho kariéra opět nahoru, když si zahrál ve filmech Podivná tajemství a o 2 roky později v televizním filmu Spartacus. Roku 2003 si zahrál ve 13 epizodách seriálu Zázraky.

Rok 2006 byl pro Anguse velmi úspěšný. Ztvárnil hlavní roli v televizním dvoudílném filmu Černovous, kde hrál právě samotného Černovouse. Téhož roku se objevil ve filmu Ráže. 45 a stal se hlavní obětí nekonečných krvavých her Saw 3. Tuto roli si krátce zopakoval i v Saw 4 a Saw 5.

V dalších letech jsme se jej mohli dočkat ve filmech jako Vlna zabiják, Vražedné představy, Impuls či Koupili jsme ZOO. Roku 2008 si zahrál v seriálu Californication a od roku 2014 jej budeme vídat v seriálu Turn: Washington's Spi­es.

Angus hovoří plynně francouzsky.

Foto: AMC


Hraje v

Filtr seriálů