Angus Macfadyen

Angus Macfadyen

Celé jméno: Angus Macfadyen
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Statečné srdce, Saw 3, Turn: Washington's Spies

Datum narození: 21.9.1963 (60 let)

Angus Macfadyen je skotský herec narozený roku 1963 v Glasgow. Díky svému otci, který byl lékařem ve Světové zdravotnické organizaci, hodně cestoval a vyrůstal na místech jako Filipíny, Singapur či Francie. Studoval na University of Edinburgh a později na Central School of Speech and Drama v Londýně.

Herectví se věnuje od roku 1991, když se objevil v pěti epizodách seriálu Soldier Soldier. Poté následovala vlna dalších televizních epizodních rolí v seriálech a menších rolích ve filmech. Obrovský krok vpřed přišel roku 1995, když byl obsazen do role Roberta Bruce ve filmu Statečné srdce. Touto rolí se jeho hodnota rapidně zvedla nahoru, ale Angus nedokázal svůj potenciál využít.

Po tak velké roli byl opět obsazován do nízkorozpočtových televizních filmů. Od roku 2002 šla jeho kariéra opět nahoru, když si zahrál ve filmech Podivná tajemství a o dva roky později v televizním filmu Spartacus. Roku 2003 si zahrál ve 13 epizodách seriálu Miracles.

Rok 2006 byl pro Anguse velmi úspěšný. Ztvárnil hlavní roli v televizním dvoudílném filmu Černovous, kde hrál právě samotného Černovouse. Téhož roku se objevil ve filmu Ráže. 45 a stal se hlavní obětí nekonečných krvavých her Saw 3. Tuto roli si krátce zopakoval i v Saw 4 a Saw 5.

V dalších letech jsme se jej mohli dočkat ve filmech jako Vlna zabiják, Vražedné představy, Impuls či Koupili jsme ZOO. Roku 2008 si zahrál v seriálu Californication a v letech 2014–2017 se objevoval v seriálu Turn: Washington's Spies jako Robert Rogers.

I další léta byla poměrně plodná. Roku 2016 se objevil v dobrodružném filmu Ztracené město Z, kde si zahrál poměrně protivného Jamese Murraye. Poté si v roce 2019 zopakoval roli Roberta Bruce ve filmu Robert the Bruce. Vidět jsme ho mohli i v seriálu Strange Angel, kde si zahrál Aleistera Crowleyho. Od roku 2021 se věnuje seriálu Superman & Lois, kde hraje Jor-Ela.

Angus hovoří plynně francouzsky. Kdysi byl zasnoubený s herečkou Catherine Zeta-Jones, ale nakonec se nevzali.

Foto: AMC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Superman & Lois Jor-El 2021 2021 1
Turn: Washington's Spies Robert Rogers 2014 2017 4

Filtr seriálů