Anna Faris

Anna Faris

Celé jméno: Anna Kay Faris
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Známé projekty: Scary Movie, Méďa Béďa, Mom, Manžel na zkoušku

Datum narození: 29.11.1976 (46 let)

Anna Faris je známá filmová i televizní herečka, která se narodila roku 1976 v Baltimoru. Je druhým dítětem učitelů Jacka a Karen Farisových. Když jí bylo šest let, tak se rodina přestěhovala do Edmondsu ve Washingtonu, kde její otec začal pracovat na University of Washington, zatímco její matka tu začala působit na Seaview Elementary School.

Její starší bratr Robert je podobně jako její rodiče učitelem. Ten však působí na University of California. Podle hereččiných slov jsou její rodiče velcí volnomyšlenkáři, kteří nelpí na žádném náboženství, ale spíše na tradicích.

O herectví se začala zajímat už ve věku šesti let, kdy ji její rodiče plně podporovali. Po několika menších vystoupení v různých reklamách a představeních se jí podařilo získat první placenou práci, a to už ve věku devíti let. Po vystudování Edmonds-Woodway High School šla studovat na University of Washington, kde se věnovala anglické literatuře. Diplom získala roku 1999.

Po vystudování vysoké školy se přestěhovala do Londýna, odkud se následně vydala do Los Angeles, kde získala hlavní roli ve filmu Scary Movie: Děsnej biják. Jednalo se o roli Cindy, kterou si nakonec zopakovala v dalších třech dílech. Nejenom, že tato role odstartovala její profesionální kariéru, ale zároveň se dosud jedná o její nejznámější roli.

Postava Cindy předurčila, čemu se nakonec herečka začala věnovat, tedy především komediím. V těch získávala hlavně podstatné vedlejší role. Objevila se tedy například ve snímcích Žába k zulíbání, May, Ztraceno v překladu, Miluji tě k sežrání, Moje superbejvalka, Maminčin mazánek, Chechták, Domácí mazlíček, Zevlovat a prudit, Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase, Méďa Béďa, Noc je ještě mladá, Co ty jsi za číslo?, Diktátor, Mládeži nepřístupno, Dávám tomu rok a Manžel na zkoušku.

Pravidelně se však také věnuje seriálům. Roku 2004 se objevila v seriálu Friends jako Erica, která byla klíčová pro Chandlera a Monicu. Roku 2007 se objevila v seriálu Entourage, kde si zahrála sama sebe. Její největší seriálovou rolí je postava Christy, kterou už od roku 2013 hraje v seriálu Mom.

Na začátku své kariéry si nikdy moc nevěřila, sama říkala, že si chce jen herectvím vydělat pár peněz, které jí pomohou publikovat nějakou knihu. Nikdy si nemyslela, že z ní bude filmová hvězda. Zároveň se v jednom rozhovoru zmínila, že až do vysoké nechodila s žádným chlapcem. Prý to nebylo kvůli tomu, že by se jí žádný nelíbil, ale kvůli tomu, že se ona žádnému nelíbila.

Podle mnohých se jedná o nejlepší herečku, která se věnuje komediím. Od roku 1999 začala chodit s hercem Benem Indrou, kterého si roku 2004 vzala za muže. Pár se však nakonec roku 2007 rozvedl. Téhož roku však poznala herce Chrise Pratta, kterého si roku 2009 vzala za muže. Roku 2012 se jim narodil syn Jack. Ani tomuto páru to však nevydrželo, protože roku 2017 došlo k rozvodu.

Foto CC BY-SA 2.0 Neon Tommy, Xizi (Cecilia) Hua, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Mom Christy Plunkett 2013 2020 7
Friends Erica 2004 2004 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů