Annette O'Toole

Annette O'Toole

Celé jméno: Annette Toole
Místo narození: Houston, Texas, USA
Známé projekty: Nash Bridges, The Huntress, Smallville

Datum narození: 1.4.1952 (72 let)

Annette O'Toole je americká herečka, která se roku 1952 narodila v texaském Houstonu. Jejími rodiči jsou William West a Geraldine Tooleovi. Už ve svých třech letech se začal věnovat tanci, protože ji k tomu inspirovala její matka, která byla tanečnice. Po přestěhování do Los Angeles, kdy jí bylo třináct let, se začala zajímat o herectví.

Svou první televizní roli získala roku 1967, kdy jí bylo pouhých patnáct let. Její počáteční role byly především epizodního rázu, a proto si v krátkém období zahrála spoustu rolí. První výraznější roli získala například v projektech To, Hledá se láska, Klenoty, Smrt na Sunset Highway a Katastrofa letu č.19.

V letech 1996–1998 se pravidelně objevovala v seriálu Nash Bridges, kde si zahrála Lisu Bridges. Poté se objevila v seriálu The Huntress, kde si zahrála Dorothy Thorson. Svou dosud největší roli získala roku 2001 v seriálu Smallville, kde až do roku 2011 hrála Marthu Kent. Objevila se celkem ve 136 dílech.

Po několika dalších epizodních rolích jsme ji mohli vidět v seriálu Halt and Catch Fire, kde si v letech 2014–2015 zahrála Susan Emerson. Roku 2019 se objevila v seriálu The Punisher jako zlá Eliza Schultz.

Kromě toho, že je herečka, tak také ráda píše písně, na svém kontě má hned několik známých, a zpívá. Jejím prvním manželem se stal příležitostný herec Bill Geisslinger, se kterým žila v letech 1983–1993 a se kterým má dvě dcery. Od roku 1999 je jejím manželem herec Michael McKean, se kterým píše písničky a zpívá.

Foto CC BY 3.0 Catie Lazarus, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Eliza Schultz 2019 2019 1

Filtr seriálů