Annie Potts

Annie Potts

Celé jméno: Anne Hampton Potts
Místo narození: Nashville, Tennessee, USA
Známé projekty: Možná už zítra, Young Sheldon, The Fosters

Datum narození: 28.10.1952 (71 let)

Annie se narodila v Nashvillu v Tennessee, jako třetí dcera Powella Grisettea Potts a Dorothy Harris Potts. Má dvě starší sestry, Mary Eleanor Hovious a Elizabeth Grissette.

Vyrostla ve Franklinu v Kentucky, kde absolvovala střední školu Franklin-Simpson High School. Svůj bakalářský titul z divadelního umění získala na Stephens College v Kolumbii v Missouri. Když jí bylo 21 let, měla vážnou autonehodu, při níž si zlámala několik kostí.

Potts debutovala na filmovém plátně v roce 1978 v komedii Corvette Summer, kde si zahrála po boku Marka Hamilla. Za tuto roli byla v roce 1979 nominována na Zlatý glóbus. V roce 1982 získala Genie Awards za nejlepší herecký výkon v kategorii zahraniční herečky za roli ve filmu Heartaches.

Kromě toho si zahrála Edith Bedelmeyer v komediálním seriálu Goodtime Girls, Janine Melnitz ve filmové sérii Ghostbusters nebo Mary Jo Shively v sitcomu Designing Women. Od té doby se objevila v nejrůznějších filmech a seriálech a navíc namluvila několik audio knih a propůjčila svůj hlas Pastýřce v animované filmové sérii Toy Story.

V roce 2012 zazářila jako Elizabeth „Gigi“ Stopper v seriálu GCB a tentýž rok se objevila v televizním filmu The Music Teacher. Následující rok získala hlavní roli v pilotu seriálu Murder in Manhattan, který však nebyl nikdy odvysílán. V roce 2017 byla obsazena do role babičky Sheldona Coopera v seriálu Young Sheldon, který je prequelem sitcomu The Big Bang Theory.

Annie má tři syny, Claye, Jamese a Harryho, přičemž Clay je ze třetího manželství se Scottem Senechaldem a James a Harry ze čtvrtého s Jamesem Haymanem, s nímž žije doteď. Je členkou správní rady Stephens College, které pomáhá již mnoho let shánět finanční prostředky na provoz této školy.

Foto CC CC BY 2.0 Alan Light, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Young Sheldon Babča 2017 2022 5
Chicago Med Helen Manningová 2015 2016 1
The Fosters Sharon Elkin 2013 2018 5

Filtr seriálů