Antje Traue

Antje Traue

Celé jméno: Antje Traue
Místo narození: Mittweida, Sasko, Německá demokratická republika
Známé projekty: Pandorum, Man of Steel, Criminal

Datum narození: 18.1.1981 (43 let)

Co světu dalo Východní Německo? Líbající se Honecker, srandovní policisté s kružítkem na čapkách a slavné indiánky s Gojko Mitičem jsou sice fajn, na krásu rodačky z předměstí Chemnitzu (tehdejšího Karl-Marx-Stadtu) se ale nechytají.

Krásná německá herečka Antje Traue se narodila v Mittweidě dne 18. ledna 1981. Její matka tancovala v taneční skupině a otec pracoval jako dělník. Už v mládí se Antje naučila kromě rodného německého jazyka mluvit i rusky, k čemuž později přidala angličtinu. Po matčině vzoru se věnovala tanečnímu sportu, k němuž později přidala i gymnastiku. Po pádu železné opony a znovusjednocení Německa vyrazila Antje studovat na mnichovskou konzervatoř, kde se rozhodla pro herectví. S hraním začala na menších divadelních scénách, odkud se dostala i do německých seriálů. Roku 2008 se proslavila snímkem Berlin am Meer, ve kterém si jí všimli američtí tvůrci nové sci-fi Pandorum, ve které získala hlavní ženskou roli a sehrála důstojný part po boku Bena Fostera a Dennise Quaida.

Pandorum sice nebylo hitem, pro Antje se však jednalo o skokanský můstek do Hollywoodu. Roku 2011 se objevila ve válečném dramatu 5 Days of War finského režiséra Rennyho Harlina a po úspěšném návratu domů ve snímku Nobels Testamente ji oslovil Zack Snyder s nabídkou role do supermanského originu Man of Steel.

Zde Antje ztvárnila zlotřilou Faoru-Ul, kryptonskou válečnici, která po Zodově boku doufá v dobytí Země. Po úspěchu tohoto filmu pak německá kráska zazářila i v seriálech Berlin Station, Tempel, Close to the Enemy a naposledy Dark. Rozhodně neopomíjí ani filmovou tvorbu, díky čemuž ji brzy uvidíme ve španělsko-neměckém snímku Altitude, kde si zahraje po boku legendárního Jürgena Prochnowa.

Embed from Getty Images

Foto: Facebook Antje Traue


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Faora-Ul 2013 2023 2

Filtr seriálů