Justice League
84/100 - 38×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill, David Corenswet (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Faora-Ul

Faora-Ul

Zodova pobočnice, která nesnáší rod El.

Sezóny 2
2013 - 2023

Informace

Skutečné jméno: Faora Hu-Ul
Výška: 1,79 m
Váha: 69 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Cary Bates, Curt Swan
Představitelka: Antje Traue
Poprvé se objevil v: //Action Comics #16 // (květen 1977)

Filmy

O Faoře

Faora patří mezi nejvěrnější bojovníky v Zodově organizaci Sword of Rao a je známá svou nesnášenlivostí ke všem příslušníkům rodu El. Jejím cílem vždy bylo ovládnutí Kryptonu v Zodově jménu, po zničení planety se rozhodla dobýt Zemi.

Komiksy

Faora Hu-Ul se na komiksových stránkách představila masakrem kryptonských mužů, kterým se v DC etablovala jako nenávistná bojovnice opovrhující muži. Za tento hrůzný čin byla uvržena do Zóny přízraků. Později však uprchla a spolu se Zodem řádně potrápila Supermana, posledního příslušníka nenáviděného rodu El.

V pozdějších komiksech se Faořina role moc nezměnila a třeba v kultovním Donnerově díle The Last Son of Krypton Faora opět řádně zamíchala válkou mezi Zemí a kryptonskými bojovníky.

(Faora v New 52; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

I když se v Donnerových Supermanech Faora neobjevila, postava Ursy v podání Sarah Douglas rozhodně byla vytvořena podle ní.

(Ursa ve filmu Superman 2; Foto: Warner Bros.)

Faora se objevila i v animovaných seriálech Justice League Action a Legion of Super-Heroes. Její hranou podobu pak znají fanoušci Smallville, kde jí tvář propůjčila Sharon Taylor.

Videohry

Faora je hratelnou postavou v DLC Man of Steel ve hře Lego Batman 3: Beyond Gotham. Vystupuje rovněž v cameu nové bojovky Injustice 2.

(Faora v Lego podání; Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment)

DC Extended Universe

Faora se od mládí vyznačovala nesmírnou bojovností, proto nebylo překvapení, když vstoupila do služeb kryptonských armád. Zde se setkala se Zodem a při jeho pozdější rebelii bojovala proti vládě Kryptonu, za což se i ona dostala do Zóny přízraků. Po úprku a zisku Kodexu, studnici všech kryptonských vědomostí, zaútočila Faora spolu se Zodem na Zemi. Zde se střetla s Kal-Elem ve Smallville a rozpoutala zde zuřivou bitvu. Po zásahu Nathana Hardyho a Supermana pak Faoru pohltila singularita.

(Faora v podání německé krásky Antje Traue; Foto: Warner Bros.)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Aquaman a ztracené království

Režie: James Wan
Scénář: David Leslie Johnson-McGoldrick
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Jason Momoa (Aquaman), Patrick Wilson (Orm), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta), Dolph Lundgren (Nereus), Nicole Kidman (Atlanna), Temuera Morrison (Thomas Curry), Amber Heard (Mera)

Stopáž: 124 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama