Viola Davis

Viola Davis

Celé jméno: Viola Davis
Místo narození: St. Matthews, Jižní Karolína, USA
Známé projekty: The Help, Justice League, How to Get Away with Murder

Datum narození: 11.8.1964 (59 let)

Viola Davis je americká herečka, narozena na farmě své babičky v St. Matthews v Jižní Karolíně. Má šest sourozenců, ona je druhá nejmladší. Její otec Dan Dravis pracoval jako trenér koní a její matka Mary Alice byla služka a pracovala v továrně. Umění si zamilovala na Central Falls High School a poté nastoupila na Rhode Island College, kde studovala divadlo a odmaturovala zde v roce 1988. Čtyři roky nato navštěvovala Julliard jako členka dramatické skupiny Group 22. V roce 2012 byla zahrnuta magazínem Time mezi jednu ze 100 nejvíce vlivných lidí světa. Viola je provdaná za herce Juliuse Tennona (od června 2003) a mají spolu dceru Genesis, kterou adoptovali jako novorozence. Je nevlastní matkou dvou synů Juliuse z předchozího vztahu.

Viola zahájila svojí kariéru v divadle. Vyhrála několik cen Tony a Drama Desk Awards za roli například ve hře King Hedley (2001). Taktéž získala několik nominací na Oskara a Zlatý Glóbus. Viola se také objevila v několika televizních rolích jako třeba Černobílý svět z roku 2011, Něco jako komedie a také ve třech dílech filmů režírovaných Stevenem Soderberghem Zakázané ovoce, Solaris a Traffic – nadvláda gangů.. Na konci roku 2014 byla obsazena do role Amandy Waller ve filmu Suicide Squad.

Viola je také seriálová herečka, Objevila se v seriálu Zákon a pořádek, Century City, Zákon a pořádek: Zločinné úmysly. V roce 2014 byla obsazena do hlavní role Annalise Keating v seriálu Vražedná práva.

Foto: CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikipedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The First Lady Michelle Obama 2022 2022 1
Justice League Amanda Wallerová 2016 3
How to Get Away with Murder Annalise Keating 2014 2020 6

Filtr seriálů