Justice League
84/100 - 38×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill, David Corenswet (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Batman

Batman

Temný rytíř chrání Gotham druhým rokem a postupně se mu daří potlačovat všechen zločin. Zdánlivě odnikud se ale objevuje Riddler, který zná jeho pravou identitu i hříchy rodiny Wayneů. Gothamem se navíc plíží Catwoman a padouch Penguin. Zvládne Batman s pomocí detektiva Gordona zastavit narůstající kriminalitu?

Základní informace

Originální název: The Batman
Premiéra: 3. března 2022 (ČR), 4. března 2022 (USA)
Režie: Matt Reeves
Scénář: Matt Reeves a Mattson Tomlin
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Robert Pattinson (Batman), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Jeffrey Wright (James Gordon), Zoë Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguin), Paul Dano (Riddler), John Turturro (Carmine Falcone), Peter Sarsgaard (Gil Colson), Alex Ferns (Pete Savage), Barry Keoghan (Stanley Merkel), Jayme Lawson (Bella Reál), Rupert Penry-Jones (Don Mitchell Jr.)
Stopáž: 175 minut 

O filmu

Poté, co Ben Affleck odešel od režie rozpracovaného projektu The Batman, chopil se tvorby netopýřího filmu Matt Reeves (War for the Planet of the Apes). Ten původně zamýšlel natočit nového Batmana přímo s Affleckem, když ale herec odmítl netopýřího hrdinu znovu hrát, pustil se do kompletního přepsání scénáře.

Hlavní roli následně získal Robert Pattinson a Reeves příběh zasadil do počátků Batmanova působení v ponurém městě Gotham. Postupně se začal do tvorby scénáře nořit čím dál víc a výsledkem je první netopýří film, ve kterém uvidíme Batmana opravdu luštit detektivní záhadu. Netopýr je taktéž tentokráte spíše psychopatem na začátku své cesty k hrdinství, inspirací pro něj byl frontman hudební skupiny Nirvana, Kurt Cobain.

Foto: Warner Bros.

Reeves dostal od Warner Bros. absolutní volnost, jedinou podmínkou byl PG-13 rating. The Batman je pak začátkem nové série v rámci DC a už nyní má dva potvrzené spin-offy, seriály Gotham PD a The Penguin.

Trailer

Thumbnail Play icon

Galerie

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
George Wayne

Temnější Batman, zkorumpovaný Gotham, Riddler ve stylu sériového vraha, Batmanova detektivní stránka a Batman Telltale vibes – přesně to jsem od toho čekal, takže za mě spokojenost. Zase úplně jinak pojmuté než třeba Nolanova triologie. Těším se na pokračování.

22.4.2022 | 22:28:42
xflori01

Jo, přesně kvůli takovýmto laděným příběhům Batmana nemám rád.

webmaster
21.4.2022 | 20:54:46
DeXx'

Super

16.4.2022 | 10:47:36
66miso11r

3 hodiny v kine no ani raz som sa nenudil a nekukal na hodinky kedy bude koniec . Taze super !!

21.3.2022 | 21:26:10
JK

TDK už nikdy nic nepřekoná ! ale ten vizuál má Reves fakt pěknej hudba taky dokonalá ale prostě recyklace Batmanů fakt co bylo novýho tak možná to vyšetřování s Gordonem a Cats ;) a hodně dobrej byl Colin Farell aka Tučňák ten se mi líbil víc než Riddler ! a Zoe je fakt kočka ;)

9.3.2022 | 15:48:26
Kothy

masakr!

5.3.2022 | 22:43:32

Aktuální film

Aquaman a ztracené království

Režie: James Wan
Scénář: David Leslie Johnson-McGoldrick
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Jason Momoa (Aquaman), Patrick Wilson (Orm), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta), Dolph Lundgren (Nereus), Nicole Kidman (Atlanna), Temuera Morrison (Thomas Curry), Amber Heard (Mera)

Stopáž: 124 minut

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama