Justice League Arthur Fleck

Arthur Fleck

Arthur Fleck

Zkrachovalý stand up komik, který se proměnil v ikonického padoucha Jokera.

Sezóny 1
2019 - 2019

Pád Arthura Flecka do osidel šílenství je tragickým příběhem zkrachovalého muže, jenž ztratil všechny životní hodnoty. Arthur se narodil neznámo kdy a neznámo komu v Gothamu někdy ve čtyřicátých letech 20. století. V mládí se jej ujala Penny Fleck, jež jej vychovala jako vlastního, zároveň mu však způsobila psychické poruchy smíchu v nevhodných situacích. Na počátku osmdesátých let pracoval Arthur v Gothamu jako pouliční klaun ve firmě Hoyta Vaughna, kvůli své nemoci se však často stával terčem šikany nejrůznějších výrostků. Od kamaráda Randalla tedy jednoho dne dostal pistoli k sebeobraně, jež mu však vypadla při vystoupení v dětské nemocnici, kvůli čemuž byl Hoytem vyhozen.

Arthur se dříve snažil prosadit jako stand up komik. Foto: Warner Bros.


Při cestě domů se Arthur v metru zastal ženy, kterou obtěžovala zlatá mládež z Wayne Enterprises a byl znovu napaden. Všechny tři mladíky zastřelil a poprvé pocítil krásu smrti. Arthur se rovněž poprvé prosadil na stand up komediální vystoupení, jeho vtipy však publikum nerozesmály, ba naopak, Fleck se stal terčem posměchu v show Murrayho Franklina. Ve stejnou dobu onemocněla jeho matka a Arthur začal pátrat po svém otci, což jej zavedlo k rodině Wayneových. Thomas Wayne mu však rázně oznámil, že není jeho otcem, díky čemuž Arthur navštívil Arkham, kde mu Carl řekl, že je adoptován. Smutkem zmítaný Fleck se svěřil své „přítelkyni“ Sophie Dumond, se kterou ve skutečnosti nikdy nic neměl, a následně udusil svou matku polštářem. Arthur se dostal do hledáčku policie, kdy jej kvůli vraždám v metru vyšetřovali detektivové Burke a Garrity, následně ale dostal nabídku na vystoupení v show Murrayho Franklina. Při přípravě na slavnostní večer a setkání se slavnou televizní personou navštívili Arthura kolegové Randall a Gary a Fleck brutálně ubodal Randalla, Garyho však ušetřil. Při vystoupení si nechal říkat Joker a zabil Murrayho, čímž zahájil vlnu zločinu v Gothamu, kterou odnesli i Wayneovi. Zrodil se nejslavnější komiksový padouch. Ale opravdu k těmto událostem došlo?

Arthurovo vystoupení zahájilo vládu anarchie. Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Babylonian

Joaquinova životní role. Give this man an Oscar!!

13.10.2019 | 23:06:02
Kothy

silenec…

13.10.2019 | 22:19:31
JaneT8

I just hope that my death makes more cents then my life.

12.10.2019 | 14:59:38
Logan_the Wolverine

What you get, when you cross a mentally ill loner with a society that abandons him and treats him like trash?

11.10.2019 | 20:54:33
CoRnDuCK

When you bring me out, can you introduce me as Joker? :)

9.10.2019 | 19:31:55
Levascue

Excelentní

9.10.2019 | 19:20:30

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás