Justice League
84/100 - 38×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill, David Corenswet (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Mera

Mera

Princezna z Xebelu, která pomáhá Arthurovi při cestě za trojzubcem.

Sezóny 4
2017 - 2023

Informace

Skutečné jméno: Mera
Výška: 1,75 m
Váha: 73 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: rudá
Autor postavy: Jack Miller
Představitelka: Amber Heard
Poprvé se objevil v: Aquaman #11 (září 1963 )

Filmy

O Meře

Mera je bývalou královnou dimenze Xebel, odkud následně odešla do Atlantidy, kde si vzala Arthura Curryho. Je velkou bojovnicí a hrdinnou ochránkyní podmořské říše. Rovněž patří mezi širší členstvo Ligy spravedlnosti.

Komiksy

Na stránkách komiksu debutovala Mera roku 1963. Pracovala pro kriminálníka Lerona, nakonec však díky Aquamanovi a Aqualadovi přešla na stranu dobra. Po tomto aktu si Mera Aquamana vzala a měla s ním dítě, Aquababy. V dalších komiksech stříbrného věku však toto dítě unesl zlotřilý Black Manta a Mera se musela znovu vypořádat s xebelským Leronem a dalšími překážkami, jen aby Aquababy našla mrtvé. Smrt jediného syna přinesla do vztahu Aquamana a Mery obrovské komplikace, kvůli čemuž se král přesunul na souš a bojoval v řadách Ligy spravedlnosti. Při Arthurově návratu došlo ke střetu mezi manžely, který vyústil v Meřin odchod do Dimenze Aqua.

V Davisonově komiksu Aquaman se Mera setkává s bohem smrti Thanatem, který ji uvězní v podsvětí. Zde porodí syna jménem AJ, neví však nic o jeho otci. Spolu se nakonec dostanou z božského zajetí a po návratu do Atlantidy spojí síly s Aquamanem. Po porážce nepřítele pak Mera se svým mužem zahajuje novou výstavbu zničené Atlantidy.

V komiksu Brightest Day se z Mery stala xebelská princezna a do Atlantidy vyrazila z oblasti Bermudského trojúhelníku. Jejím největším nepřítelem byl opět Black Manta, zároveň však Mera musí ovládnout svůj hněv a pomoci Mantovu synovi Kaldur'ahmovi stát se novým hrdinou – Aqualadem.

(Mera zachraňuje Aqualada; Foto: DC Comics)

V Johnsově sérii New 52 získává Mera přezdívku Aquawoman a její původ zůstává v Bermudském trojúheníku. Ve slavném komiksu Throne of Atlantis pomáhá Mera svému muži získat atlantský trůn a po těchto událostech se znovu navrátila do Xebelu, kde se setkala s novým králem Nereem. Spolu s ním a Aquamanem bojuje proti novému nepříteli, králi mrtvých, a nakonec jej i přes obrovské komplikace, jež zahrnují i vypuštění Krakena, poráží.

V poslední inkarnaci DC, Rebirth, Mera nejprve přihlíží Arthurově korunovaci, následně však vidí jeho pád z trůnu, kvůli čemuž se přidává k JLA.

(Mera jako členka Ligy spravedlnosti; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

Královnu Meru bylo možno spatřit v animovaném filmu Justice League: The Flashpoint Paradox, kde jí zabila Amazonka Wonder Woman. Mnohem důležitější roli ztvárnila v adaptaci komiksu Justice League: Throne of Atlantis.

(Mera z alternativního vesmíru; Foto: Warner Bros. Animated)

Videohry

Mera se objevila jako hratelná postavička v DLC adventury Lego Batman 3: Beyond Gotham.

(Královna Atlantidy v Lego provedení; Foto: WB Games)

DC Extended Universe

Rozvětvené univerzum studia Warner Bros. představilo Meru v týmovce Justice League, kde chrabře bránila jeden z Motherboxů před útokem apokolipského vojevůdce Steppenwolfa, ale ani její schopnosti nestačily na jeho zastavení. Po útoku si promluvila s Aquamanem o problémech v Atlantidě.

(Mera rozmlouvá s Arthurem po bitvě se Steppenwolfem; Foto: Warner Bros.)

Ve snímku Aquaman je Mera dcerou xebelského krále Nerea a snoubenkou Orma. Přesto pomáhá Arthurovi v honbě za bájným Atlanovým trojzubcem a díky tomu se dostane na Sicílii či do samotného středu Země. Díky svým schopnostem zachrání své nové lásce několikrát život a pomůže získat mocnou zbraň. V závěrečné bitvě dokáže Mera přesvědčit otce o Arthurově nároku na trůn a spolu s Hlubinnými se zaslouží o nastolení míru.

Amber Heard jako Mera ve filmu Aquaman. Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

<3 <3 <3

13.3.2019 | 12:13:49
Kothy

kocka :)

4.1.2019 | 0:02:51
Stardos

Jedna z mých nejoblíbenějších žen z DC. Takže jsem velmi natěšený na sólovku Aquamana

19.11.2017 | 18:56:52
pikaia

Těším se na ní v Aquamanovi. Její schopnost ovládat vodu. A taky je to kočka.

18.11.2017 | 23:43:07

Aktuální film

Aquaman a ztracené království

Režie: James Wan
Scénář: David Leslie Johnson-McGoldrick
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Jason Momoa (Aquaman), Patrick Wilson (Orm), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta), Dolph Lundgren (Nereus), Nicole Kidman (Atlanna), Temuera Morrison (Thomas Curry), Amber Heard (Mera)

Stopáž: 124 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama