Arthur Darvill

Arthur Darvill

Celé jméno: Thomas Arthur Darvill
Místo narození: Birmingham, West Midlands, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Doctor Who, Legends of Tomorrow

Datum narození: 17.6.1982 (42 let)

Arthur Darvill je britský herec, který se narodil roku 1982. Už jenom díky jeho matce Ellie bylo jasné, čím se Darvill stane. Matka totiž pracovala v divadle, kam ji Arthur chodil často navštěvovat. Ve Velké Británii chodil na Bromsgrove School, kterou navštěvoval v letech 1993 – 2000.

Už od desíti let chodil do Stage2, což je divadelní škola pro mladé. Sem chodil do roku 2000 a poté začal pracovat v dětské televizi CITV. O rok později si dokonce založil vlastní divadelní společnost, kterou pojmenoval Fuego's Men. Na vysokou školu chodil na Royal Academy of Dramatic Art.

Darvill je převážně divadelní herec, ale mnohým je znám i svými televizními rolemi. V letech 2010 – 2012 si zahrál Roryho Williamse v seriálu Doctor Who, kde se na čas stal i jednou z hlavních postav. Větší role se dočkal i roku 2013, když byl obsazen do seriálu Broadchurch. Další hlavní role na něj čekala roku 2016, protože dokázal získat roli Rip Huntera ze seriálu Legends of Tomorrow.

Mezi jeho koníčky patří hraní na kytaru a klavír. Jeho vášní je vaření a divadlo. V nejvyšší anglické fotbalové lize fandí Aston Ville. Během natáčení seriálu Doctor Who si našel mnoho přátel, se kterými je dodnes v kontaktu.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Legends of Tomorrow Rip Hunter 2016 2018 3
Doctor Who Rory Williams 2010 2012 3

Filtr seriálů