Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Rory Williams

Rory Williams

Rory Williams, v podání Arthura Darvilla, byl zprvu vedlejší postavou, která během páté řady Doktora doprovázela jen v několika vybraných epizodách. Od vánočního speciálu A Cristmas Carol mezi pátou a šestou sérií je však Darvillovo jméno uváděno v úvodní titulkové sekvenci seriálu a z Roryho se je tak od té doby plnohodnotná hlavní postava.

Sezóny 3
2010 - 2012

Amy Pond se Rory zná už od malička, když spolu vyrůstali v anglickém městečku Leadworth. Stejně jako i mnoho jiných zdejších obyvatel, i Rory znal Amyin příběh o „imaginárním“ otrhaném Doktorovi, který ji navštívil, když jí bylo sedm let. Často si s ní také na Doktora musel hrát a převlékat se za něj.

Když oba dospěli, Rory zůstal roztěkaným nesebevědomým mladíkem, který věděl, že dívku jako Amy si nemůže získat. Snažil se na ni však jakkoliv zapůsobit a překonávat imaginárního Doktora i například tím, že začal dělat sestřičku v leadworthsé nemocnici.

Když spolu konečně začali „tak trochu“ chodit, Doktor se znovu objevil a všichni tak zjišťují, že se jedná o skutečného muže. Společně s ním a Amy pak Rory čelí útokům Vězně Nula a rasy Atraxiů, kteří hrozí zničením Země. Poté Doktor opět odchází a vztah Amy a Roryho je uplynulými událostmi natolik prohlouben, že se za dva roky mají brát. Chvíli po Amy je pak i Rory zasvěcen do tajemství Doktorovy TRDIS a i on v ní s Doktorem (a svou snoubenkou) začne cestovat napříč časem a prostorem.

Ze začátku jejich cestování se Rory nemůže zbavit pocitu, že i s tímto skutečným Doktorem musím o Amyinu přízeň soutěžit. Avšak ta, sic má s Doktorem velmi unikátní pouto, skutečně miluje jedině Roryho, sic se jí to občas nedaří dát najevo zrovna nejlépe.

Rorymu se však tak trochu lepí smůla na paty. Ve snovém světě Pána snů je zabit svou mimozemskou sousedkou, při pozdější konfrontaci s rasou Siluranů pak umírá doopravdy. Navíc ho při tom pohltí časoprostorová prasklina, která zcela vymaže jeho existenci z historie. Amy nejen že tak o Roryho přijde, ale vůbec si na něj nepamatuje.

Z Amyiných vzpomínek je později vytvořena plastiková kopie Roryho, když vědomí Nestene spolu s mnoha dalšími nepřátelskými mimozemskými rasami nalíčí na Doktora past a uvězní ho v Pandorice. Plastový Rory je však věrohodnou kopií sebe sama nejen co do vzpomínek, ale především i do emocí a své lásky k Amy. Když je pak Doktor z Pandoriky vysvobozen a Amy umírá, Doktor ji do Pandoriky uzamkne, což ji udrží při životě. Jelikož se však zrovna nachází v dobách starověkého Říma, Amy tak musí setrvat 2000 let, než se její tělo dostatečně zotaví a Pandoriky bude moci dotknout Amyino mladší já v 90. letech dvacátého století, jenž přenosem DNA Amy oživí.

Doktor může pomocí teleportu sebe i Roryho přenést v čase, to Rory ale odmítá a rozhodne se po celé dva tisíce let (kterých se jako plastikový Auton dožije) Amy v Pandorice střežit. Zachrání ji tak například před německým náletem během bombardování Londýna za druhé světové války.

Po neuvěřitelných dvou tisících letech se tak plastový Rory s Amy skutečně znovu setkává. Zároveň s tím se však kvůli explodující Doktorovy TARDIS začne hroutit vesmír, který musí Doktor pomocí Pandoriky „znovu nahodit“ a vyvolat tak druhý Velký třesk.

Po něm se vymažou všechny události související s existencí prasklin a skutečný živý Rory se probouzí doma v den své svatby s Amy. Rory a Amy, nyní již manželé, pak nadále pokračují v cestování s Doktorem.

Foto: AXN Sci-fi, BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Rory Williams sa spočiatku zdal byť len taký do počtu, nebol ničím zaujímavý, a nedával som mu dlhú šancu. Ani k Amy sa mi zo začiatku nehodil, ale ako čas plynul, táto postava sa vykryštalizovala a jej pôsobenie v seriály bolo plne opodstatnené. Neskutočne sa mi páčilo to silné a láskyplné puto, ktoré mal vytvorené s Amy. Milujem tieto dve hrdličky.

7.6.2021 | 13:37:08
FoxieBlack

Skvělá postava, nejlepší mužský společník :) jeho odchod jsem fakt obrečela :(

3.10.2018 | 21:57:46
baraeliasova

Já ho prostě nemůžu vystát!! Přijde mi, že se choval prostě jako hovado!!

16.9.2017 | 19:05:30
Rebeka89

Úžasněj!!! Vždyť na ni čekal 2 000 let!!!

28.5.2016 | 21:12:58
Magyana

Amy a Rory – nejlepší dvojka v historii Doktora. Dívka, která čekala, a její centurion…

V epizodě Angels take Manhattan jsem brečela jak želva.

29.3.2016 | 16:48:24
from_stardust

Doktor byl zkrátka Doktor, Amy byla bláznivá a do všeho nadšená a Rory, Rory byl takový zástupce „obyčejného“ člověka, dával najevo obavy, pochybnosti, i strach. Alespoň zpočátku, kdy začal s Amy a Doktorem cestovat. Tím mi byl velmi sympatický a i velmi uvěřitelný, protože si myslím, že většina lidí není ten typ, který se do nebezpečí pohrne s Doktorem po hlavě. Je skvělé to sledovat a představovat si, ale asi jen málokdo by do toho v reálu šel (nebo zůstal po nějakou delší dobu).

8.10.2015 | 11:06:01
Kimberlly

naj mužský spoločník! :) najlepšia éra! :) PONDOVCI! :)

17.8.2014 | 17:19:49
NiennaTasart

ze začátku mi přišel jako typ „mouchy, snězte si mě“, ale později snad nejlepší companion

24.3.2014 | 17:18:23
Samaria

Prostě jsem tomu herci nepřišla na chuť.

4.9.2012 | 18:54:10

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama