Doctor Who (Pán času) Vládce (obnovené série)

Vládce (obnovené série)

Vládce (obnovené série)

Vládce, Pán času, který je vlastně pravým opakem Doktora. Jako správný záporák svůj život i výběr jména podřídil páchání zla a zničení Doktora. Taková je osoba, kterou i Dalekové chtěli popravit, protože byl na ně moc zlodušný.

Sezóny 3
2007 - 2010


Základní informace

Doktoři: třetí, čtvrtý až osmý, desátý
Nepřátelé: Doktor, Páni času, Dalekové
Poprvé se objevila v: Terror of the Autons
Představitelé: Roger Delgado, Peter Pratt, Anthony Ainley, Eric Roberts, Derek Jacobi, John Simm

Mnoho podob

Vládce, stejně jako Doktora, hrálo několik herců. V původních sériích a v nám prvně známé inkarnaci to byl Roger Delgado a Peter Pratt. Pratt ovšem Vládce hrál pod silnou vrstvou make-upu. Ztvárňoval sice tu samou inkarnaci jako Delgado, ale v té době byl Vládce ve stádiu rozkladu.


Nového těla Vládce konečně nabude až ovládnutím těla vědce Tremase, jehož představitelem je Anthony Ainley. Tato anabáze se udála díky tomu, že Vládce vypotřeboval všechny dostupné reinkarnace.

Ty mu ale Pánové času výměnou za pomoc znovu poskytli a tak se s našim oblíbeným zloduchem můžeme znovu setkávat mimo seriál – ve filmu Doctor Who a v obnoveném seriálu. Tam ho potkáme nejdříve v lidské formě (Derek Jacobi) a posléze jako Pána času. Ten je však po všech peripetiích smrtelně zraněn a regeneruje do mnohem mladší a silnější formy (i když ne mentálně) hrané Johnem Simmem. V této inkarnaci řádně zamíchá moderním Londýnem a světem pod pseudonymem Harold Saxon.

Osobnost

Vládce je esencí všech fiktivních zloduchů a i jeho jméno (v angličtině “Master”) bylo vybráno jako protiklad na stejné vlnové délce. “Master” krom vládce znamená i titul Magistr. S Doktorem si tedy v tomto ohledu nemají co vyčítat. Společných bodů ale mají více – oba jsou odpadlíci Pánů času, oba skoro vždy na poslední chvíli uniknou pletichám osudu a oba jsou stejně inteligentní a chodili do stejné školy.

Hlavně v éře Tennant byl Vládce vypodobněn jako Doktorovi rovný – oba byli velice ukecaní a na hranici hyperaktivity. Ačkoliv moderní verze Vládce plně propadne do propasti psychopatie, jeho původní verze je mnohem vyrovnanější a více využívá svých schopností. Konkrétně pro hypnózu nejde nikdy daleko a ovládá ji mnohem mistrněji než Doktor.

Image

Typické vzezření Vládce se v původní a obnovené sérii liší. V původních sériích Vládce nosil černou verzi indického kabátku, plášť, pomádované vlasy a knír. V obnovených sériích je to modernější oblek nebo obyčejná černá mikina a kalhoty (ano, jako správný zloduch od černé nikdy nezbloudil).

Výbavou Vládce byla v původních sériích plně funkční TARDIS, takže na rozdíl od té Doktorovy mohla měnit podobu. Miloval svou kapesní zbraň, kterou pracovně nazveme „smršťovadlo“. To zabíjelo nepřátele jejich zmenšením do miniaturních rozměrů. V obnovených sériích už Vládce nemá ani TARDIS, ani smršťovadlo, a proto si na chvíli přisvojí TARDIS Doktorovu a vytvoří vlastní verzi sonického šroubováku – laserový šroubovák. Ten krom zabíjení dokáže i zestárnout tkáně a ovládat se nechá pouze Vládcem samotným.

Pokud vás zajímá, jestli Vládce stejně jako Doktor měl společníky, tak neměl. Když někoho potřeboval, hypnoticky si ho podvolil a prostě ho ovládl.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Packa

Master 4 hvězdy, Missy by dostala 5. :)

redaktor
16.7.2017 | 9:44:15
fanta2pomeranc

Roger Delgado byl neskutečně charismatický. Ale tak nějak je „můj“ John Simm. To je ale přece jen v závěru jedno. Skvělá arch nemesis.

2.5.2017 | 12:08:15
nata_mikes

nemají tu napsanou Missy, tu jsem si nějak oblíbila, je božsky šáhlá :D u Johna mi jeho šílenství připadalo slizské, ale v podobě Missy je unikátní!

3.1.2016 | 0:05:05
Mrs.Stark

Miluju!

14.3.2015 | 21:24:10
wrong

poznám len nového a ten je proste „cool“ ;-)

29.12.2014 | 13:03:31
panwalter

Je to geniální šílenec.

28.11.2014 | 19:39:53
alexis

Za Simmsova vládce, ostatní nemohu posoudit.

3.5.2014 | 14:49:29

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny