Doctor Who (Pán času) Dvanáctý Doktor

Dvanáctý Doktor

Dvanáctý Doktor

Dvanáctý, třináctý, anebo zase první. Nového Doktora v podání Petera Capaldiho lze označovat různě, charisma, s jakým se takto ikonické postavy ujal, však tomuto skotskému herci upřít nelze.

Sezóny 3
2014 - 2017

Základní informace

Inkarnace: třináctá
Věk*: přes 2000 let
Společníci: Clara Oswald
Protivníci: Dalekové, Vládce
Poprvé se objevil v: The Day of the Doctor
Představitel: Peter Capaldi 

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)


Těžký začátek

Doktorovy začátky v jeho nejnovější inkarnaci nepatřily k těm nejsnadnějším. Poté, co Doktor ve své předchozí podobě získal od Pánů času zcela nový regenerační cyklus, jeho nejnovější proměna byla o to intenzivnější. A kdyby to nestačilo, dvanáctý Doktor ani neměl moc času nacházet své pravé já a musel jednat za pochodu, kdy jeho TARDIS nejdřív spolkl dinosaurus a poté se musel utkat se skupinou robotů sužujících viktoriánský Londýn.

A je to možná právě touto intenzivnější odtažitostí od svých předchozích životů, která může za to, že dvanáctý Doktor je zpočátku vyděšený z vlastní nevědomosti toho, kým vlastně je. Když ale nadejde čas činů, není radno si s ním zahrávat.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

12. Doctor nespravil ten najlepší prvý dojem, ale o to viac si vážim, ako sa časom vyvíjal. Áno, spočiatku sa choval divno a bol plný cynizmu a pesimizmu, čo sa mi na Doctora vôbec nehodilo. Avšak keď dosiahol bodu, že si ma už naplno získal, od vtedy som si ho neskutočne užíval. V niektorých okamihoch bol dokonca tým najlepším Doctorom, jeho prejavy a emocionálne výjavy som na ňom zbožňoval. Je to pre mňa naozaj vzácnosťou, pociťovať to, čo som pociťoval pri jeho rečiach. Bol to vskutku silný a intenzívny zážitok, ktorý ma doháňal až k mrazeniu. Peter Capaldi sa od ostatných Doctor dosť odlíšil, bol dumavý, pragmaticky a párkrát podľahol aj temnote. Capaldiho škótsky akcent bol senzačný a herec sám o sebe bol neuveriteľný. Peter Capaldi je vynikajúci herec a neprestajne sa prekonával.

7.6.2021 | 11:13:11
Loocika

Nejméně oblíbený doktor, pro mě. Vůbec mi do této role neseděl. Nedokázala jsem se dostat přes první díl 8. série, jelikož jsem ho prostě nesnesla. Omlouvám se těm, kteří mají Capaldiho tak moc rádi. Je to jen můj názor

4.2.2021 | 1:17:28
Levascue

Ten nejlepší Doctor – sarkastický, pragmatický, chytrý, vynálezavý, plný naděje, ale i temnoty, kterou dokáže prodat(např.vyh­rožování Ashilder).

25.3.2020 | 9:13:17
Bebhione

Super!!! NEJ, NEJ NEJ, NEJ!!!

4.2.2020 | 10:38:42
Amigo65

Tennant to sice není, ale je dobrý ty 4 hvězdičky si určitě zaslouží.

3.2.2019 | 22:10:52
Fellicita

Úžasnej.. nej.. nej.. nej!

12.11.2018 | 8:26:41
FoxieBlack

Měla jsem s ním v prvních epizodách problém, chyběl mi Matt, ale díly s ním jsou fakt pecka, takže sem si na něj rychle zvykla. edit: bude mi opravdu chybět, s Clarou mi neuvěřitelně přirostl k srdci. Díly s Bill už byly sice slabší, ale stále to byl Doktor.

11.11.2018 | 21:58:59
Nikolperse

nudný, neatraktívny, zmätení, starý, depresívny a po Tennantovi a Smithovi do role Doctora úplne nevhodný. Keby sa dala dať 0 tak dám 0. Kvôli tomuto hercovi som seriál prestala pozerať.

26.10.2018 | 23:09:38
Daněk S.

Na mě moc starý, ale jinak dobrý. Doctor nemůže být pořád mladý, to by byla nuda.

30.7.2018 | 16:25:59
dadinka

My Doctor!

19.7.2018 | 13:47:57

Stav titulků

Epizoda S13E04: Chapter Four: Village of the Angels

cz60%
sk100%
DOKONČENO

Překlad: @fifakovaterka

Korekce: @Myrddin

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte po shlédnutí ohodnotit

Ohodnoťte Doctora Who

Nepřehlédněte

Russel T. Davies se vrátí do Doctora Who jako showrunner

Russel T. Davies se vrátí do Doctora Who jako showrunner

Letos bylo oznámeno, že nynější showrunner Chris Chibnall končí. Objevilo se mnoho spekulací, kdo by ho mohl nahradit. Spousta fanoušků si přála, aby se vrátil oblíbený showrunner Russel T. Davies, který měl seriál na starosti na začátku. Jejich přání bylo vyslyšeno.

Reklama

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny