Doctor Who (Pán času) Popis

Doctor Who

Doctor Who

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.


Doctor Who je britský sci-fi seriál, který stanice BBC začala poprvé vysílat 23. listopadu 1963. Za tu dobu si získal pověst nejúspěšnějšího vědeckofantas­tického seriálu na světě a k tomu i oficiální zápis v Guinessově knize rekordů jako nejdéle běžící televizní sci-fi pořad všech dob. Doctor Who mapuje osudy Doktora, zástupce mimozemské rasy Pánů času, který s pomocí své vesmírné lodi TARDIS, maskované za britskou policejní budku z 50. let, cestuje napříč časem a prostorem a zažívá nejrůznější dobrodružství.

Původních šestadvacet řad seriálu Doctor Who stanice BBC vysílala v letech 1963 až 1989, během nichž hlavní roli Doktora ztvárnilo celkem sedm představitelů (Doktor je totiž obdařen schopností v bezprostřední konfrontaci se smrtí celé své tělo zregenerovat a změnit se v úplně nového člověka). V roce 1996 vznikl televizní film Doctor Who z koprodukce americké společnosti FOX. Film měl být zároveň i pilotní epizodou k novým sériím, na ty však nikdy nedošlo. Seriál se tak vrací k životu až v roce 2005 pod záštitou scénáristy Russella T Daviese. Během následujících čtyř sérií mapující dobrodružství deváté a desáté reinkarnace Doktora (v podání herců Christophera Ecclestona a Davida Tennanta) se z Doctora stává novodobý hit, jehož ozvěna pomalu doléhá i k nám.


V roce 2010, ruku v ruce s pátou sérií nového Doctora Who, Russella T Daviese na stoličce vrchního scénáristy střídá Steven Moffat a postava Doktora regeneruje do své již jedenácté podoby v podání sedmadvacetiletého Matta Smithe. Po dalších třech sezónách, kdy seriál zároveň slaví padesát let od svého vzniku, Smithe nahrazuje skotský herec Peter Capaldi.

Seriál Doctor Who v sobě kloubí nespočet žánrů televizní obrazovky v souhře napětí a humoru a zůstává tak jedním z nejkvalitnějších pořadů (nejen) současnosti. Od 6. dubna 2010 začala nové série Doctora Who vysílat kabelová stanice AXN Sci-fi pod názvem „Pán času“, o pár let později se pak seriál začal vysílat i na České televizi. Od roku 2013 se v Brně každoročně organizuje sraz českých i slovenských fanoušků Doctora Who – WHOCON.

Trailer na devátou řadu

Thumbnail Play icon

Osmá řada obnoveného Doctora Who skončila na konci roku 2014. Řady deváté se na stanici BBC One dočkáme v průběhu září roku 2015.

FOTO: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Andreas Refka

do desiatej serii v poho potom .......

23.7.2017 | 18:42:01
Weraptor

Britský humor, Moffatova překombinovaná schémata, parádní herecké výkony, občas solidní děj, co víc si přát? Možná jen aby byl Chibnall dobrý showrunnerem.

20.3.2017 | 17:11:14
Nymeria the direwolf

Kdyby tak zapracovali taky na té vizuální kvalitě, některé efekty jsou dosti neefektivní ;)

13.11.2016 | 19:52:57
Vystrk

Musel jsem se k tomuto seriálu dokopat, ale musím říct, že je to velice kvalitní sci-fi. Skvělá oddechovka a ten britský humor, super

11.12.2015 | 10:54:58
alexis

Těžko hodnotitelné jako celek. Seriál, který nemá obdoby ani srovnání. I když některé dějové linie jsou – no jsou strašné, stejně má seriál svoje nenapodobitelné kouzlo. Po konci deváté sezóny je nutné přehodnotit: jsou to vlastně dva seriály se zcela odlišným pojetím. Daviesům Doctor Who je často trapný, staromódní, emocionální a brilantní – proto se mi líbí. Moffatův Doctor Who je nablýskaný, usekává příběhy v polovině, a pak neví, kde přestal, víc mluví než jedná, ale ví, jak být cool. Proto se mi nelíbí. Ten první seriál je za 100%, na ten druhý je ztráta času se dívat.

5.12.2015 | 22:31:19
Lizzy_02

Ono je to možná stupidní, zvlášť ty první serie obnoveného Doctora, ale jak se na to tak díváte, přiroste vám to hodně k srdci a pak se na to díváte ať se vám to líbí nebo ne :) Je to prostě obrovská srdcovka. Všichni Doctorové jsou úžasní, ale moji nejoblíbenější jsou asi Tennant a Capaldi :)

4.12.2015 | 15:38:00
Jujaza

Absolutely fantastic!!!!!!!

2.12.2015 | 13:10:01
Jack Sparrow

patří k těm lepším

26.11.2015 | 10:57:10
Hardy_

O seriálu jsem se dozvěděl asi tak před dvěmi lety. Vždy když jsem projížděl internet, tak jsem narazil aspoň na jeden článek právě o DW, každopádně jsem byl úplně neschopnej a absolutně jsem netušil jak si stáhnout díly a titulky :D . O rok později jsem si na tento serial vzpomenul a řekl jsem si že se znovu pokusím překonat a hledat nějaký zdroj titulků :D. Zistil jsem, že na čt2 zrovna dávali právě tento serial s dabingem, tak jsem se rozhodl že se na něj podívám. Na čt2 to už nedáváj, stejnak jsem stihl asi tak jen 4 díly, ale tento serial mě natchl natolik, že ho nehodlám opustit ať se stane cokoliv. Pokud nevíte jestli se na DW máte začít koukat, tak já říkám že určitě by jste měli začít dívat hned dnes. :)

1.11.2015 | 16:50:48
BeatrixMerida

Podle mě je to nejlepší serial všech dob

5.10.2015 | 19:08:17

Jedenáctá řada

Nová Doktorka zná své společníky

Nová Doktorka zná své společníky

Přípravy na zbrusu novou jedenáctou řadu seriálu Doctor Who jsou v plném proudu. Nová Doktorka už zná jména svých nových společníků a navíc se objevila na úplně prvním plakátu.

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny