Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Dvanáctý Doktor

Dvanáctý Doktor

Dvanáctý, třináctý, anebo zase první. Nového Doktora v podání Petera Capaldiho lze označovat různě, charisma, s jakým se takto ikonické postavy ujal, však tomuto skotskému herci upřít nelze.

Sezóny 3
2014 - 2017

Základní informace

Inkarnace: třináctá
Věk*: přes 2000 let
Společníci: Clara Oswald
Protivníci: Dalekové, Vládce
Poprvé se objevil v: The Day of the Doctor
Představitel: Peter Capaldi 

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)

Těžký začátek

Doktorovy začátky v jeho nejnovější inkarnaci nepatřily k těm nejsnadnějším. Poté, co Doktor ve své předchozí podobě získal od Pánů času zcela nový regenerační cyklus, jeho nejnovější proměna byla o to intenzivnější. A kdyby to nestačilo, dvanáctý Doktor ani neměl moc času nacházet své pravé já a musel jednat za pochodu, kdy jeho TARDIS nejdřív spolkl dinosaurus a poté se musel utkat se skupinou robotů sužujících viktoriánský Londýn.

A je to možná právě touto intenzivnější odtažitostí od svých předchozích životů, která může za to, že dvanáctý Doktor je zpočátku vyděšený z vlastní nevědomosti toho, kým vlastně je. Když ale nadejde čas činů, není radno si s ním zahrávat.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Foto: AXN Sci-fi, BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
FelixJan

Peter Capaldi je hodně zajímavým, pozoruhodným a výjimečným Doktorem, který je odlišný od svých předchůdců. To lze vidět zvláště v 8. sérii. Snaží se sice zachránit co nejvíce lidí, avšak moc neprožívá smrt těch, které zachránit nelze. Určitý zlom však nastane ve vánočním speciálu na konci 8. série, po kterém následuje vynikající 9. série (svou propracovaností asi jedna z nejlepších). Stal se z něho Doktor, který najednou v sobě objevil ještě větší elán a nadšení. Peter Capaldi jako Doktor je nebojácný, odhodlaný, neskutečně vytrvalý a jde občas svými otázkami na hloubku.

4.1.2024 | 11:49:21
Poquelin

Někdo, kdo dokáže charismatem táhnout upadající sérii.

25.8.2022 | 21:36:49
Lukas83

Za mne nej Doctor z nových sérií.

28.12.2021 | 22:49:42
Milano33

12. Doctor nespravil ten najlepší prvý dojem, ale o to viac si vážim, ako sa časom vyvíjal. Áno, spočiatku sa choval divno a bol plný cynizmu a pesimizmu, čo sa mi na Doctora vôbec nehodilo. Avšak keď dosiahol bodu, že si ma už naplno získal, od vtedy som si ho neskutočne užíval. V niektorých okamihoch bol dokonca tým najlepším Doctorom, jeho prejavy a emocionálne výjavy som na ňom zbožňoval. Je to pre mňa naozaj vzácnosťou, pociťovať to, čo som pociťoval pri jeho rečiach. Bol to vskutku silný a intenzívny zážitok, ktorý ma doháňal až k mrazeniu. Peter Capaldi sa od ostatných Doctor dosť odlíšil, bol dumavý, pragmaticky a párkrát podľahol aj temnote. Capaldiho škótsky akcent bol senzačný a herec sám o sebe bol neuveriteľný. Peter Capaldi je vynikajúci herec a neprestajne sa prekonával.

7.6.2021 | 11:13:11
Loocika

Nejméně oblíbený doktor, pro mě. Vůbec mi do této role neseděl. Nedokázala jsem se dostat přes první díl 8. série, jelikož jsem ho prostě nesnesla. Omlouvám se těm, kteří mají Capaldiho tak moc rádi. Je to jen můj názor

4.2.2021 | 1:17:28
Levascue

Ten nejlepší Doctor – sarkastický, pragmatický, chytrý, vynálezavý, plný naděje, ale i temnoty, kterou dokáže prodat(např.vyh­rožování Ashilder).

25.3.2020 | 9:13:17
Bebhione

Super!!! NEJ, NEJ NEJ, NEJ!!!

4.2.2020 | 10:38:42
Amigo65

Tennant to sice není, ale je dobrý ty 4 hvězdičky si určitě zaslouží.

3.2.2019 | 22:10:52
Fellicita

Úžasnej.. nej.. nej.. nej!

12.11.2018 | 8:26:41
FoxieBlack

Měla jsem s ním v prvních epizodách problém, chyběl mi Matt, ale díly s ním jsou fakt pecka, takže sem si na něj rychle zvykla. edit: bude mi opravdu chybět, s Clarou mi neuvěřitelně přirostl k srdci. Díly s Bill už byly sice slabší, ale stále to byl Doktor.

11.11.2018 | 21:58:59

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama