Doctor Who (Pán času) Rose Tyler

Rose Tyler

Rose Tyler

Rose Tyler byla první Doktorovou společnicí v nových řadách seriálu Doctor Who. S Doktorem cestovala celé první dvě řady a prostřednictvím několika nepřímých záběrů jsme si jí mohli všimnout i v průběhu řady čtvrté – plnohodnotný návrat do seriálu však přichází až v závěrečných třech epizodách této série. Naposledy jsme se s Rose setkali v krátké scéně na konci vánočního speciálu The End of Time.

Sezóny 3
2005 - 2008

Než potkala Doktora, devatenáctiletá Rose žila se svou matkou Jackie a přítelem Mickeym úplně normálním životem… Pak se ale všechno změnilo.

Rose s Doktorem zažije nespočet dobrodružství, díky čemuž si s ní Doktor vytvoří vztah mnohem silnější než s většinou svých ostatních společníků. Je to například právě Rose, která oživí Daleka uvězněného v suterénním muzeu v roce 2012, a který absorbuje její genetický kód, načež právě proto také páchá sebevraždu.


Nedlouho poté se Doktor ve dvoustém tisíciletí setkává se samotným císařem Daleků. Tváří v tvář jisté porážce posílá Rose v TARDIS zpět domů, ona však odmítá vrátit se k normálnímu životu a nechat Doktora jen tak zemřít. Podaří se jí otevřít samotné srdce TARDIS a absorbovat z něj časový vortex (k čemuž byla zapotřebí i „vůle“ samotné TARDIS). Poté se vrací k Doktorovi a zničí Daleky. Zároveň pak vrátí život Jacku Harknessovi, který s nimi v té době cestoval a byl Daleky zabit. Lidské tělo ale tak masivní energii není schopno dlouho vydržet, a aby tak Doktor Rose zachránil, časový vortex od ní odejme a sám ho vstřebá. Síla vortexu Doktora spaluje a on umírá, nakonec se mu ale podaří zregenerovat do své již desáté podoby.

I nadále Rose s Doktorem cestuje a díky nové reinkarnaci se jejich pouto ještě upevňuje. Cestují spolu do alternativní reality, kde Rose potká Petera Tylera, svého otce, který však v jejím světě zemřel ještě když byla malá (díky možnosti cestovat s Doktorem v čase byla této události nejen svědkem, ale i spolustrůjcem).

Při bitvě o Canary Wharf, během které na planetu Zemi útočí současně Dalekové a Kyberlidé, vymyslí Doktor plán, jak obě rasy uvěznit v takzvané Nicotě. Během tohoto procesu je však do Nicoty málem vtažena i Rose, na poslední chvíli je však zachráněna Petem, který jí teleportuje do své reality, ve které jsou i původní Jackie a Mickey. Z té už však není cesty zpět, protože Doktor musí všechny trhliny mezi alternativními realitami zacelit.

Rose se vrací do našeho světa ve chvíli, kdy hrozí zánik samotné reality a rozpadají se bariéry mezi jednotlivými vesmíry. Rose se tak znovu setkává s Doktorem a společně například ještě s Mickeym, Jackie nebo Jackem bojují proti Dalekům a jejich tvůrci Davrosovi. Poté se Rose opět vrací do alternativní reality. Během bitvy s Daleky však vznikl lidský klon Doktora, který se s Rose usadí. Skutečný Doktor se tak s Rose podruhé, a tentokrát už naposledy loučí.

Doktor však Rose přesto ještě potká. Těsně před svou desátou regenerací cestuje do prvního ledna 2005 (několik měsíců před tím, než se s Rose poprvé setkal) a na ulici s ní vede bezvýznamný rozhovor, skrytý ve stínu, aby ho nemohla vidět. Když se Doktor zeptá Rose na datum, posléze pronese, že ji určitě čeká výborný rok.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Boudiccaw

prostě skvělá…

20.1.2021 | 18:24:14
FoxieBlack

Dřív nejoblíbenější, Amy jí sice trumfla a Clara je s ní tak nastejno – ale stále skvělá společnice :)

3.10.2018 | 21:55:41
Director of SHIELD

Moje nejoblíbenější společnice.

3.4.2018 | 13:48:05
Beren

Best of best

27.6.2017 | 20:46:37
Aki12

Dona a Rose, jedny z nejlepších společnic!

18.4.2017 | 19:01:26
KateChatt

Nejlepší společnice.

1.1.2017 | 16:03:15
pitr77

Ta nej co kdy byla.

13.11.2016 | 15:23:42
VampKošilka

Jednoznačně má nejoblíbenější společnice. Milovala jsem její sílu, to jak to uměla s Doktorem.. Zprvu vypadala jako barbie, ale já si nemohu pomoci. Ona pro mě navždy bude ta pravá společnice pro Doctora, nějak ten dojem nemohu setřást. Jako, Martha byla příjemná, Donna správná držka, Amy akční, Clara měla dobré skilly, ale Rose je pro mě prostě společnice number one a má u mě své nenahraditelné místečko, stejně jako u Doctora.

8.8.2016 | 17:50:52
nikamonika

best companion

24.5.2016 | 16:19:50
Rebeka89

Nejlepší!! Když se na té pláži loučila s doktorem :´( :3

7.5.2016 | 19:19:09
1

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny