Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Rose Tyler

Rose Tyler

Rose Tyler byla první Doktorovou společnicí v nových řadách seriálu Doctor Who. S Doktorem cestovala celé první dvě řady a prostřednictvím několika nepřímých záběrů jsme si jí mohli všimnout i v průběhu řady čtvrté – plnohodnotný návrat do seriálu však přichází až v závěrečných třech epizodách této série. Naposledy jsme se s Rose setkali v krátké scéně na konci vánočního speciálu The End of Time.

Sezóny 3
2005 - 2008

Než potkala Doktora, devatenáctiletá Rose žila se svou matkou Jackie a přítelem Mickeym úplně normálním životem… Pak se ale všechno změnilo.

Rose s Doktorem zažije nespočet dobrodružství, díky čemuž si s ní Doktor vytvoří vztah mnohem silnější než s většinou svých ostatních společníků. Je to například právě Rose, která oživí Daleka uvězněného v suterénním muzeu v roce 2012, a který absorbuje její genetický kód, načež právě proto také páchá sebevraždu.

Nedlouho poté se Doktor ve dvoustém tisíciletí setkává se samotným císařem Daleků. Tváří v tvář jisté porážce posílá Rose v TARDIS zpět domů, ona však odmítá vrátit se k normálnímu životu a nechat Doktora jen tak zemřít. Podaří se jí otevřít samotné srdce TARDIS a absorbovat z něj časový vortex (k čemuž byla zapotřebí i „vůle“ samotné TARDIS). Poté se vrací k Doktorovi a zničí Daleky. Zároveň pak vrátí život Jacku Harknessovi, který s nimi v té době cestoval a byl Daleky zabit. Lidské tělo ale tak masivní energii není schopno dlouho vydržet, a aby tak Doktor Rose zachránil, časový vortex od ní odejme a sám ho vstřebá. Síla vortexu Doktora spaluje a on umírá, nakonec se mu ale podaří zregenerovat do své již desáté podoby.

I nadále Rose s Doktorem cestuje a díky nové reinkarnaci se jejich pouto ještě upevňuje. Cestují spolu do alternativní reality, kde Rose potká Petera Tylera, svého otce, který však v jejím světě zemřel ještě když byla malá (díky možnosti cestovat s Doktorem v čase byla této události nejen svědkem, ale i spolustrůjcem).

Při bitvě o Canary Wharf, během které na planetu Zemi útočí současně Dalekové a Kyberlidé, vymyslí Doktor plán, jak obě rasy uvěznit v takzvané Nicotě. Během tohoto procesu je však do Nicoty málem vtažena i Rose, na poslední chvíli je však zachráněna Petem, který jí teleportuje do své reality, ve které jsou i původní Jackie a Mickey. Z té už však není cesty zpět, protože Doktor musí všechny trhliny mezi alternativními realitami zacelit.

Rose se vrací do našeho světa ve chvíli, kdy hrozí zánik samotné reality a rozpadají se bariéry mezi jednotlivými vesmíry. Rose se tak znovu setkává s Doktorem a společně například ještě s Mickeym, Jackie nebo Jackem bojují proti Dalekům a jejich tvůrci Davrosovi. Poté se Rose opět vrací do alternativní reality. Během bitvy s Daleky však vznikl lidský klon Doktora, který se s Rose usadí. Skutečný Doktor se tak s Rose podruhé, a tentokrát už naposledy loučí.

Doktor však Rose přesto ještě potká. Těsně před svou desátou regenerací cestuje do prvního ledna 2005 (několik měsíců před tím, než se s Rose poprvé setkal) a na ulici s ní vede bezvýznamný rozhovor, skrytý ve stínu, aby ho nemohla vidět. Když se Doktor zeptá Rose na datum, posléze pronese, že ji určitě čeká výborný rok.

Foto: AXN Sci-fi, BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Na Rose Tyler som si nikdy vyslovene nezvykol, akože chápem, prečo ju majú všetci tak radi, ale mne jednoducho nesadla. Moc ju nemusím a miestami mi dosť vadila, taktiež ma často iritovala svojim detinským chovaním. Keď sa však vrátila do 4. série, tak sa trošku u mňa vyzdvihla, keďže sa z nej stala badass postava, o ktorú som konečne začal javiť záujem.

7.6.2021 | 13:15:19
Boudiccaw

prostě skvělá…

20.1.2021 | 18:24:14
FoxieBlack

Dřív nejoblíbenější, Amy jí sice trumfla a Clara je s ní tak nastejno – ale stále skvělá společnice :)

3.10.2018 | 21:55:41
Director of SHIELD

Moje nejoblíbenější společnice.

3.4.2018 | 13:48:05
Beren

Best of best

27.6.2017 | 20:46:37
Aki12

Dona a Rose, jedny z nejlepších společnic!

18.4.2017 | 19:01:26
KateChatt

Nejlepší společnice.

1.1.2017 | 16:03:15
pitr77

Ta nej co kdy byla.

13.11.2016 | 15:23:42
VampKošilka

Jednoznačně má nejoblíbenější společnice. Milovala jsem její sílu, to jak to uměla s Doktorem.. Zprvu vypadala jako barbie, ale já si nemohu pomoci. Ona pro mě navždy bude ta pravá společnice pro Doctora, nějak ten dojem nemohu setřást. Jako, Martha byla příjemná, Donna správná držka, Amy akční, Clara měla dobré skilly, ale Rose je pro mě prostě společnice number one a má u mě své nenahraditelné místečko, stejně jako u Doctora.

8.8.2016 | 17:50:52
nikamonika

best companion

24.5.2016 | 16:19:50
1

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama