Doctor Who (Pán času) devátý Doktor

devátý Doktor

devátý Doktor

Devátý Doktor byla první verze Doktora, se kterou se setkali diváci obnovených řad seriálu Doctor Who. Během první nové sezóny devátého Doktora ztvárnil britský herec Christopher Eccleston.

Sezóny 1
2005 - 2005


Základní informace

Inkarnace: desátá
Věk*: kolem devíti set let
Společníci: Rose Tyler, Mickey Smith, Jack Harkness
Protivníci: Dalekové, Autoni, Slitheeni
Poprvé se objevil v: Rose
Představitel: Christopher Eccleston

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)


Poválečné trauma

Když byl Doktor ve své již deváté reinkarnaci, bojoval po boku ostatních Pánů času v poslední Velké časové válce s rasou Daleků. Tu se Doktorovi nakonec sice podařilo (zdánlivě) vymýtit, avšak za cenu vyhlazení vlastního lidu. Tak se Doktor stal posledním zástupcem rasy Pánů času. Nebo právě tomu ve své desáté inkarnaci alespoň věří.

Proto se poté vrací k té původní a jediné věci, která mu zbyla: cestování. Brzy se setká se s novou lidskou společnicí Rose Tyler a společně zažívají nová a nová dobrodružství, která však nejsou vždy příjemná. Oba se například setkají s dalším Dalekem, který z války unikl pomocí porušení časového zámku. To je pro devátého Doktora o to bolestivější rána, protože nyní nejen že je posledním zástupcem svého lidu, ale navíc i zjišťuje, že jeho lid vyhynul v podstatě zbytečně.

Odvěcí nepřátelé

A aby toho nebylo málo, z poslední Časové války unikl i samotný císař Daleků, který propadl trhlinou v čase do dvoustého tisíciletí a tam vybudoval novou armádu Daleků, čekajíc na Doktorův příchod. Doktor pak císaři skutečně padne do pasti a nakonec posílá Rose zpět domů do její doby, odhodlán pro konečné vymýcení Daleků obětovat vlastní život a udělat tak to, co na konci války nedokázal.

Rose se však podaří spojit s TARDIS a otevřít její srdce, centrum síly, které neovládnou ani Páni času. Rose zničí Daleky a než ji energie z TARDIS zahubí, Doktor jí tuto energii odebere a sám vstřebá, což ho připraví o život… tedy alespoň částečně.

Předčasný odchod

Doktor totiž využije své schopnosti regenerace, díky níž nezemře, ale změní se v někoho zcela nového. V tomto případě konkrétně v Doktora desátého.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RedRose

Fantastický! Sice jsem psal, že novodobou sérii měl začít osmý Doctor Paul McGann, ale Eccleston se toho zhostil naprosto skvěle! Velká, opravdu obrovská škoda, že tam byl jen jedinou sérii, protože to mohl rozehrát mnohem víc… Eccleston je špičkový herec! Ale protože tam byl tak krátce, později sestoupil do role mého druhého nejoblíbenějšího Doctora… Ten který ho zastínil, přišel hned po něm…

22.8.2017 | 12:46:30
Sherlocked.WHO

Fantastic ♥

22.8.2017 | 12:25:58
fanta2pomeranc

Doctor se stylem.

4.6.2017 | 20:01:04
JellyCZ

Jo je lepší jak 10

15.5.2017 | 19:14:37
MartYnCz

Horší jak desátý.. Byl jen jednu sérii a tu první takže jej moc lidí nemá rádo, nebo dobře nezná.. :/ Mám nejraději Tennanta, ale hned po něm Eccleston :)

23.4.2017 | 0:53:46
Aki12

Škoda, že skončil tak brzo, byl skvělý!!

18.4.2017 | 18:58:03
KateChatt

Škoda, že tam nebyl déle.

1.1.2017 | 16:54:33
T.A.R.D.I.S

Keď skončila táto séria z počiatku som váhal že či budem pozerať ďalej pretože mi bolo smutno za 9 doktorom :( :D Ale potom som začal pozerať druhú sériu a Tennant je MEGA Doktor :D

18.9.2016 | 8:30:04
Rose Tylerová

On a desiaty doktor boli moji najobľúbenejší doktori za celý serál :) bola som spočiatku veľmi skeptická voči Tennantovi, ale časom si ma získal aj on. A totálne mi spolu s Rose sedia dokopy :3

14.4.2016 | 13:30:57
TimeLord

Jeden z nejlepších doctorů ever FANTASTIC!

27.2.2016 | 22:35:24

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny