Doctor Who (Pán času) válečný Doktor

válečný Doktor

válečný Doktor

Že se někdy dočkáme nového Doktora z minulosti, to asi opravdu nikdo nečekal. V podání ostříleného britského herce Johna Hurta se však z válečného Doktora stala inkarnace, která zazářila sice krátce, ale o to jasněji.

Sezóny 1
2013 - 2013

Základní informace

Inkarnace: devátá
Věk*: zhruba 800 až 900 let
Spojenci: desátý Doktor, jedenáctý Doktor
Protivníci: Dalekové, Zygoni
Poprvé se objevil v: The Name of the Doctor
Představitel: John Hurt

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)


Těžký úděl

Regenerace ve válečného Doktora se významně lišila od všech ostatních. Zatímco Doktor normálně neví, v koho regeneruje, Doktor osmý si s pomocí sesterstva Karn mohl přesně zvolit, v koho se změní. A vzhledem k nekončící válce Pánů času s Daleky, která sužovala celý vesmír, se rozhodl změnit se ve válečníka.

Žádný Doktor

Válečný Doktor byl nucen vydat se na cestu, na kterou by se žádná z jiných inkarnací nikdy nevydala. Na válečnou stezku proti Dalekům ve snaze ukončit poslední Velkou časovou válku. Byl to právě válečný Doktor, který se sám Doktorem ani nenazýval a na kterého se na něj navazující inkarnace snažily zapomenout, přestože do jisté míry chápaly důležitost jeho břemena.

Po letech bojů se válečný Doktor stal zoufalým a uchýlil se k radikálnímu řešení. Z Gallifrey ukradl Moment, nejmocnější zbraň Pánů času, se kterou byl ochoten vyhladit jak Daleky, tak i Pány času, aby válka konečně skončila. Moment však nabyl vlastního vědomí a rozhodl se válečnému Doktorovi ukázat jeho budoucnost, přičemž na sebe vzal podobu Rose Tyler, respektive entity, která do vesmíru vypustila slovní spojení „Zlý vlk“.

Moment skřížil cesty válečného Doktora s jeho následovníky, Doktorem desátým a jedenáctým, kteří mu měli pomoct s jeho rozhodnutím. Oba starší Doktoři se Doktora válečného nejdříve straní a kritizují jeho rozhodnutí, které je pro ně již minulostí. Nakonec se ale rozhodnou pomoct válečnému Doktorovi s jeho břemenem a použít Moment ke zničení Gallifrey a tudíž i Pánů času a Daleků.

Hořkosladký konec

Místo toho se ale pokusí o něco nemyslitelného. S pomocí zbylých deseti inkarnací Doktora je Gallifrey přesunuta a schována do kapesního vesmíru, což navodí dojem, že skutečně byla zničena. Dalekové jsou poraženi a Páni času jsou v bezpečí kapesního vesmíru. Válka je tedy u konce a válečný Doktor regeneruje.

Tady ale celý ten šťastný konec dostává trochu hořkou pachuť. Jakmile Doktor zregeneruje, vzpomínka na záchranu Gallifrey se kvůli vybudování silného časového paradoxu vymaže z jeho mysli. V TARDIS tak nyní stojí devátý Doktor s vědomím, že je strůjcem genocidy své vlastní rasy.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
LordShmu

Ahoj kolikaty je to díl s tím válěčným dokrorem???

29.1.2018 | 17:10:37
fanta2pomeranc

Ve výroční epizodě Tennata i Smithe trochu zastínil. Záměr to nejspíš nebyl, ale je to tak

4.6.2017 | 20:06:26
ČervZakrslík

Skvěle zahraná postava.

22.11.2015 | 13:46:47
dextermorgan08

Temnejšia inkarnácia hlavne kvoli Time War ale aj tak sa jedná o super Doctora ku ktorému treba pristupovať s úctu.

6.10.2014 | 15:46:46

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny