Doctor Who (Pán času) Válečný Doktor

Válečný Doktor

Válečný Doktor

Že se někdy dočkáme nového Doktora z minulosti, to asi opravdu nikdo nečekal. V podání ostříleného britského herce Johna Hurta se však z válečného Doktora stala inkarnace, která zazářila sice krátce, ale o to jasněji.

Sezóny 1
2013 - 2013

Základní informace

Inkarnace: devátá
Věk*: zhruba 800 až 900 let
Spojenci: desátý Doktor, jedenáctý Doktor
Protivníci: Dalekové, Zygoni
Poprvé se objevil v: The Name of the Doctor
Představitel: John Hurt

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)


Těžký úděl

Regenerace ve válečného Doktora se významně lišila od všech ostatních. Zatímco Doktor normálně neví, v koho regeneruje, Doktor osmý si s pomocí sesterstva Karn mohl přesně zvolit, v koho se změní. A vzhledem k nekončící válce Pánů času s Daleky, která sužovala celý vesmír, se rozhodl změnit se ve válečníka.

Žádný Doktor

Válečný Doktor byl nucen vydat se na cestu, na kterou by se žádná z jiných inkarnací nikdy nevydala. Na válečnou stezku proti Dalekům ve snaze ukončit poslední Velkou časovou válku. Byl to právě válečný Doktor, který se sám Doktorem ani nenazýval a na kterého se na něj navazující inkarnace snažily zapomenout, přestože do jisté míry chápaly důležitost jeho břemena.

Po letech bojů se válečný Doktor stal zoufalým a uchýlil se k radikálnímu řešení. Z Gallifrey ukradl Moment, nejmocnější zbraň Pánů času, se kterou byl ochoten vyhladit jak Daleky, tak i Pány času, aby válka konečně skončila. Moment však nabyl vlastního vědomí a rozhodl se válečnému Doktorovi ukázat jeho budoucnost, přičemž na sebe vzal podobu Rose Tyler, respektive entity, která do vesmíru vypustila slovní spojení „Zlý vlk“.

Moment skřížil cesty válečného Doktora s jeho následovníky, Doktorem desátým a jedenáctým, kteří mu měli pomoct s jeho rozhodnutím. Oba starší Doktoři se Doktora válečného nejdříve straní a kritizují jeho rozhodnutí, které je pro ně již minulostí. Nakonec se ale rozhodnou pomoct válečnému Doktorovi s jeho břemenem a použít Moment ke zničení Gallifrey a tudíž i Pánů času a Daleků.

Hořkosladký konec

Místo toho se ale pokusí o něco nemyslitelného. S pomocí zbylých deseti inkarnací Doktora je Gallifrey přesunuta a schována do kapesního vesmíru, což navodí dojem, že skutečně byla zničena. Dalekové jsou poraženi a Páni času jsou v bezpečí kapesního vesmíru. Válka je tedy u konce a válečný Doktor regeneruje.

Tady ale celý ten šťastný konec dostává trochu hořkou pachuť. Jakmile Doktor zregeneruje, vzpomínka na záchranu Gallifrey se kvůli vybudování silného časového paradoxu vymaže z jeho mysli. V TARDIS tak nyní stojí devátý Doktor s vědomím, že je strůjcem genocidy své vlastní rasy.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Doctor, ktorý sa stal Doctorom, kedy nebolo možné byť Doctorom. Rozhodne najtemnejšia a najdepresívnejšia Doctorova inkarnácia.

7.6.2021 | 13:44:30
LordShmu

Ahoj kolikaty je to díl s tím válěčným dokrorem???

29.1.2018 | 17:10:37
fanta2pomeranc

Ve výroční epizodě Tennata i Smithe trochu zastínil. Záměr to nejspíš nebyl, ale je to tak

4.6.2017 | 20:06:26
ČervZakrslík

Skvěle zahraná postava.

22.11.2015 | 13:46:47
dextermorgan08

Temnejšia inkarnácia hlavne kvoli Time War ale aj tak sa jedná o super Doctora ku ktorému treba pristupovať s úctu.

6.10.2014 | 15:46:46

Nepřehlédněte

Russel T. Davies se vrátí do Doctora Who jako showrunner

Russel T. Davies se vrátí do Doctora Who jako showrunner

Letos bylo oznámeno, že nynější showrunner Chris Chibnall končí. Objevilo se mnoho spekulací, kdo by ho mohl nahradit. Spousta fanoušků si přála, aby se vrátil oblíbený showrunner Russel T. Davies, který měl seriál na starosti na začátku. Jejich přání bylo vyslyšeno.

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Reklama

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny