Doctor Who (Pán času) osmý Doktor

osmý Doktor

osmý Doktor

Romantický elegán, který měl Doctora Who vrátit na televizní obrazovky, nakonec ale zůstalo jen u nemastného poloamerického filmu. I přesto ale osmého Doktora Paula McGanna prostě musíte milovat.

Sezóny 1
1996 - 1996

Základní informace

Inkarnace: osmá
Věk*: kolem tisíce let
Společníci: Grace Holloway
Protivníci: Vládce
Poprvé se objevil v: Docctor Who (1996)
Představitel: Paul McGann

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)


Začátek konce

Osmička zregeneruje takřka za minutu dvanáct – v márnici. Při pokusu o jeho záchranu doktorka Grace Holloway poškodí regenerační cyklus, a proto tentokrát regenerace přijde tak pozdě. Dalším vedlejším efektem anestezie jsou pak časté záchvaty ztráty paměti, které Osmičce řádně komplikují život. A aby toho nebylo málo, zálusk na Doktorovy zbylé inkarnace dostal Vládce, který jeho amnézie ihned využije.

Společníci a osobnost

Ve filmu měl osmý Doktor jen jedinou společnici – doktorku Grace Holloway, která mu pomáhá v obraně proti Vládci. Osmý Doktor byl stejně jako jeho předchůdce dosti excentrický, ale o mnoho více nadšený pro věc. Díky traumatu před a při regeneraci nesnáší nemocnice a uzavřené prostory. Hodí se ještě dodat, že během filmu o sobě osmý Doktor tvrdí, že je napůl člověk „z matčiny strany“. Jelikož ale tenhle výrok nikdy nedával žádný smysl (a snažil se Doktora jen přiblížit americkému publiku), je v následujících audio příbězích vyvrácen.

Osmička se vrátil ke stylu z viktoriánské doby. Tak trochu omylem si vybral kostým Divokého Billa Hickoka, za kterého měl kdosi jít na silvestrovský večírek. Kostým se skládal z dlouhého hedvábného zeleného kabátu, vesty s kapesními hodinkami a kravaty.

Doktor mimo originální sérii

Osmý Doktor na televizních obrazovkách původně vystoupil pouze poprvé a zdánlivě naposledy, načež se objevil ve více než 70 audiodrama­tech, komiksech a dalších médiích. Velkým překvapením se proto stal jeho návrat v mini-epizodě z roku 2013 The Night of the Doctor uvedené v rámci 50. výročí seriálu Doctor Who. V této epizodě se setkáváme se starým a zoufalým osmým Doktorem uprostřed poslední Velké časové války mezi Pány času a Daleky. A aby mohl osmý Doktor tuto válku konečně nadobro ukončit, vypije lektvar sesterstva Karn, které u něj vyvolá regeneraci a změní ho ve válečného Doktora.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
lenkawal

Film opravdu za moc nestál, ale slyšela jsem pár audio dramat a tam je naprosto skvělý. Jeden z nejlepších.

31.12.2019 | 13:47:08
RedRose

u tohoto doktora je obrovská škoda, že nedostal na obrazovkách víc prostoru… dokonce bych řekl, že měl začít v obnovené sérii místo Ecclestona… ne že by ho měl nahradit, třeba jen o sérii posunout…

22.8.2017 | 12:36:04
Arcess

Moch by někdo přeložit audio příběhy s Osmym Doktorem. Když se přičtou audio příběhy, má tenhle Doktor hodně příběhů, který by daly na samostatnej spin-off ;)

27.12.2016 | 9:50:20
dextermorgan08

Moc sme sa s ním nezoznámili čož je škoda pretože to bol sympatický Doctor s potenciálom.

6.10.2014 | 15:45:54

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny