Doctor Who (Pán času) Postavy

Postavy

 • dvanáctý Doktor

  dvanáctý Doktor

  Dvanáctý, třináctý, anebo zase první. Nového Doktora v podání Petera Capaldiho lze označovat různě, charisma, s jakým se takto ikonické postavy ujal, však tomuto skotskému herci upřít nelze.

  Sezóny 3
  2014 - 2017
 • Clara Oswald

  Clara Oswald

  Záhadná nová Doktorova společnice, které jakoby bylo souzeno se s posledním Pánem času stále setkávat. A to i přes překážku vlastní opakované smrti.

  Sezóny 1
  2012 - 2014
 • jedenáctý Doktor

  jedenáctý Doktor

  V podání Matta Smithe, dosud nejmladšího představitele této postavy, jsme se ruku v ruce se začátkem éry Stevena Moffata paradoxně dočkali Doktora, na kterém se snad nejvíce podepisuje právě jeho pokročilý věk.

  Sezóny 3
  2010 - 2013
 • Amy Pond

  Amy Pond

  Amy Pond je první společnicí jedenáctého Doktora. V seriálu byla zatím ztvárněna rovnou dvěma představitelkami, sedmiletou Caitlin Blackwood a převážně pak její sestřenicí, třiadvacetiletou skotskou herečkou Karen Gillan.

  Sezóny 3
  2010 - 2012
 • Rory Williams

  Rory Williams

  Rory Williams, v podání Arthura Darvilla, byl zprvu vedlejší postavou, která během páté řady Doktora doprovázela jen v několika vybraných epizodách. Od vánočního speciálu A Cristmas Carol mezi pátou a šestou sérií je však Darvillovo jméno uváděno v úvodní titulkové sekvenci seriálu a z Roryho se je tak od té doby plnohodnotná hlavní postava.

  Sezóny 3
  2010 - 2012
 • madam Vastra

  madam Vastra

  Madam Vastra bývá ve viktoriánském Londýně titulována jako největší detektiv, společně se svojí manželkou Jenny a komorníkem Straxem tvoří detektivní trio. Vastra je původem Silurian, jejíž předci, označováni jako Homo reptilia, obývali Zemi dávno před tím, než po ní kráčel první člověk a dělili se o ni společně s dinosaury.

  Sezóny 3
  2011 - 2014
 • Strax

  Strax

  Člen detektivního tria, který bojuje za slávu a čest sontaranského impéria ve viktoriánském Londýně a má drobný problém, rozeznat dívky od chlapců.

  Sezóny 3
  2011 - 2014
 • desátý Doktor

  desátý Doktor

  Druhý Doktor obnovených sérií se brzy stal jedním z nejpopulárněj­ších, ne-li tím vůbec nejpopulárnějším Doktorem historie celého seriálu, za což můžeme děkovat zejména jeho charismatickému skotskému představiteli Davidu Tennantovi.

  Sezóny 5
  2005 - 2013
 • Martha Jones

  Martha Jones

  Martha Jones v podání Freemy Agyeman byla druhou stálou společnicí desátého Doktora, která měla ale hlavně co dělat, aby vyšla ze stínu té první…

  Sezóny 2
  2007 - 2009
 • Donna Noble

  Donna Noble

  Společnice desátého Doktora v podání Catherine Tate, která od nevěsty na útěku až po nejdůležitějšího člověka v historii ušla skutečně dlouhou cestu.

  Sezóny 2
  2006 - 2010
1

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny