Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Postavy - Doktor

Doktor

 • Dvanáctý Doktor

  Dvanáctý Doktor

  Dvanáctý, třináctý, anebo zase první. Nového Doktora v podání Petera Capaldiho lze označovat různě, charisma, s jakým se takto ikonické postavy ujal, však tomuto skotskému herci upřít nelze.

  Sezóny 3
  2014 - 2017
 • Jedenáctý Doktor

  Jedenáctý Doktor

  V podání Matta Smithe, dosud nejmladšího představitele této postavy, jsme se ruku v ruce se začátkem éry Stevena Moffata paradoxně dočkali Doktora, na kterém se snad nejvíce podepisuje právě jeho pokročilý věk.

  Sezóny 3
  2010 - 2014
 • Desátý Doktor

  Desátý Doktor

  Druhý Doktor obnovených sérií se brzy stal jedním z nejpopulárněj­ších, ne-li tím vůbec nejpopulárnějším Doktorem historie celého seriálu, za což můžeme děkovat zejména jeho charismatickému skotskému představiteli Davidu Tennantovi.

  Sezóny 5
  2005 - 2013
 • Devátý Doktor

  Devátý Doktor

  Devátý Doktor byla první verze Doktora, se kterou se setkali diváci obnovených řad seriálu Doctor Who. Během první nové sezóny devátého Doktora ztvárnil britský herec Christopher Eccleston.

  Sezóny 1
  2005 - 2005
 • Válečný Doktor

  Válečný Doktor

  Že se někdy dočkáme nového Doktora z minulosti, to asi opravdu nikdo nečekal. V podání ostříleného britského herce Johna Hurta se však z válečného Doktora stala inkarnace, která zazářila sice krátce, ale o to jasněji.

  Sezóny 1
  2013 - 2013
 • Osmý Doktor

  Osmý Doktor

  Romantický elegán, který měl Doctora Who vrátit na televizní obrazovky, nakonec ale zůstalo jen u nemastného poloamerického filmu. I přesto ale osmého Doktora Paula McGanna prostě musíte milovat.

  Sezóny 1
  1996 - 1996
 • Sedmý Doktor

  Sedmý Doktor

  Poslední Doktor původní televizní série je ztvárněn Sylvesterem McCoyem. Jeho sedmá inkarnace této postavy označuje konec jedné velice dlouhé éry. Éry, která trvala neuvěřitelných 26 let.

  Sezóny 3
  1987 - 1989
 • Šestý Doktor

  Šestý Doktor

  I šestý Doktor hraný Colinem Bakerem se řadí k oblíbeným inkarnacím této postavy. A to i přes problémy, které se při natáčení jeho éry naskytly a způsobily informační šum.

  Sezóny 2
  1984 - 1986
 • Pátý Doktor

  Pátý Doktor

  Pátý Doktor v podání Petera Davisona splňuje to, co pro něj bylo původně zamýšleno – je přímým kontrastem Doktora čtvrtého. Diváctvo se jeho velice uhlazeného vzezření a chování ze začátku sice trochu zaleklo, ale pátý Doktor nezklamal.

  Sezóny 3
  1981 - 1984
 • Čtvrtý Doktor

  Čtvrtý Doktor

  Nejdéle působící a zřejmě i nejšílenější inkarnací (i hercem) je čtvrtý Doktor, kterého nezapomenutelně ztvárnil Tom Baker. Ostatně kdo nepozná Doktora se šálou a pytlíkem Jelly Babies, jako by nebyl.

  Sezóny 7
  1974 - 1981
1

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama