Doctor Who (Pán času) Postavy - Doktor

Postavy - Doktor

Doktor

 • dvanáctý Doktor

  dvanáctý Doktor

  Dvanáctý, třináctý, anebo zase první. Nového Doktora v podání Petera Capaldiho lze označovat různě, charisma, s jakým se takto ikonické postavy ujal, však tomuto skotskému herci upřít nelze.

  Sezóny 3
  2014 - 2017
 • jedenáctý Doktor

  jedenáctý Doktor

  V podání Matta Smithe, dosud nejmladšího představitele této postavy, jsme se ruku v ruce se začátkem éry Stevena Moffata paradoxně dočkali Doktora, na kterém se snad nejvíce podepisuje právě jeho pokročilý věk.

  Sezóny 3
  2010 - 2013
 • desátý Doktor

  desátý Doktor

  Druhý Doktor obnovených sérií se brzy stal jedním z nejpopulárněj­ších, ne-li tím vůbec nejpopulárnějším Doktorem historie celého seriálu, za což můžeme děkovat zejména jeho charismatickému skotskému představiteli Davidu Tennantovi.

  Sezóny 5
  2005 - 2013
 • devátý Doktor

  devátý Doktor

  Devátý Doktor byla první verze Doktora, se kterou se setkali diváci obnovených řad seriálu Doctor Who. Během první nové sezóny devátého Doktora ztvárnil britský herec Christopher Eccleston.

  Sezóny 1
  2005 - 2005
 • válečný Doktor

  válečný Doktor

  Že se někdy dočkáme nového Doktora z minulosti, to asi opravdu nikdo nečekal. V podání ostříleného britského herce Johna Hurta se však z válečného Doktora stala inkarnace, která zazářila sice krátce, ale o to jasněji.

  Sezóny 1
  2013 - 2013
 • osmý Doktor

  osmý Doktor

  Romantický elegán, který měl Doctora Who vrátit na televizní obrazovky, nakonec ale zůstalo jen u nemastného poloamerického filmu. I přesto ale osmého Doktora Paula McGanna prostě musíte milovat.

  Sezóny 1
  1996 - 1996
 • sedmý Doktor

  sedmý Doktor

  Poslední Doktor původní televizní série je ztvárněn Sylvesterem McCoyem. Jeho sedmá inkarnace této postavy označuje konec jedné velice dlouhé éry. Éry, která trvala neuvěřitelných 26 let.

  Sezóny 3
  1987 - 1989
 • šestý Doktor

  šestý Doktor

  I šestý Doktor hraný Colinem Bakerem se řadí k oblíbeným inkarnacím této postavy. A to i přes problémy, které se při natáčení jeho éry naskytly a způsobily informační šum.

  Sezóny 2
  1984 - 1986
 • pátý Doktor

  pátý Doktor

  Pátý Doktor v podání Petera Davisona splňuje to, co pro něj bylo původně zamýšleno – je přímým kontrastem Doktora čtvrtého. Diváctvo se jeho velice uhlazeného vzezření a chování ze začátku sice trochu zaleklo, ale pátý Doktor nezklamal.

  Sezóny 3
  1981 - 1984
 • čtvrtý Doktor

  čtvrtý Doktor

  Nejdéle působící a zřejmě i nejšílenější inkarnací (i hercem) je čtvrtý Doktor, kterého nezapomenutelně ztvárnil Tom Baker. Ostatně kdo nepozná Doktora se šálou a pytlíkem Jelly Babies, jako by nebyl.

  Sezóny 7
  1974 - 1981
1

Aktuální epizoda

Epizoda S12E10: The Timeless Children

sk100%
DOKONČENO

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny