Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Sedmý Doktor

Sedmý Doktor

Poslední Doktor původní televizní série je ztvárněn Sylvesterem McCoyem. Jeho sedmá inkarnace této postavy označuje konec jedné velice dlouhé éry. Éry, která trvala neuvěřitelných 26 let.

Sezóny 3
1987 - 1989

Základní informace

Inkarnace: sedmá
Věk*: 953 až 1009
Společníci: Brigadýr, Mel Bush, Ace
Protivníci: Dalekové, Kyberlidé, Vládce, Davros, Rani
Poprvé se objevil v: Time and the Rani
Představitel: Silvester McCoy

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)

Začátek konce

Sedmý Doktor se objevuje po nejasně navozené regeneraci. Na rozdíl od svého předchůdce se nesnaží někoho zabít, pouze trpí amnézií. Po zotavení se vydává na dovolenou, zaútočí na domovskou planetu Daleků a napadne Kyberlidi. Navíc na cestě doprovází Vládce, což se mu opět vymstí. Sedmý Doktor měl vskutku rušný život.

Společníci a osobnost

Na cestách sedmého Doktora doprovázela Mel a později zbloudilá Ace. Zpočátku byl sedmý Doktor veskrze pozitivní osobnost, postupem času ale spadl do mnohem temnější polohy než kterýkoliv jeho předchůdce. Nutno dodat, že ho jeho předchůdci a nástupci neměli moc rádi. Přes všechny své temné stránky ale nesnášel násilí a zbraně, vítězství si tak zaručoval mistrnou manipulací a častým sdílením pouze části informací.

Styl Sedmičky se vyznačoval kostkovanými kalhotami, hnědým kabátkem, žlutým svetrem s otazníky, červenou šálou, panamským kloboukem a jako doplňky sloužil kapesník a kapesní hodinky.

Cestování

Jak už bylo zmíněno, Doktor ve své sedmé inkarnaci navštívil několik svých starých nepřátel. Krom už obligátních Daleků a Kyberlidí to byl i Vládce, staronoví Bozi z Ragnaroku a Fenric. Na svých historičtějších toulkách se setkal s Louisem Pasteurem, Albertem Einsteinem a Alžbětou II. Z těch mytologičtějších to byla Morgana le Fay a Mordred.

Smrt

Svůj konec tento Doktor našel nečekaně v rukou lidí. Po postřelení gangem v San Francisku se ho lékaři pokouší resuscitovat, to však jeho dvěma srdcím nedělá moc dobře a Doktor tak na chvíli zemřel. Regenerace proběhne až v márnici.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Foto: AXN Sci-fi, BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama