Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Osmý Doktor

Osmý Doktor

Romantický elegán, který měl Doctora Who vrátit na televizní obrazovky, nakonec ale zůstalo jen u nemastného poloamerického filmu. I přesto ale osmého Doktora Paula McGanna prostě musíte milovat.

Sezóny 1
1996 - 1996

Základní informace

Inkarnace: osmá
Věk*: kolem tisíce let
Společníci: Grace Holloway
Protivníci: Vládce
Poprvé se objevil v: Docctor Who (1996)
Představitel: Paul McGann

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)

Začátek konce

Osmička zregeneruje takřka za minutu dvanáct – v márnici. Při pokusu o jeho záchranu doktorka Grace Holloway poškodí regenerační cyklus, a proto tentokrát regenerace přijde tak pozdě. Dalším vedlejším efektem anestezie jsou pak časté záchvaty ztráty paměti, které Osmičce řádně komplikují život. A aby toho nebylo málo, zálusk na Doktorovy zbylé inkarnace dostal Vládce, který jeho amnézie ihned využije.

Společníci a osobnost

Ve filmu měl osmý Doktor jen jedinou společnici – doktorku Grace Holloway, která mu pomáhá v obraně proti Vládci. Osmý Doktor byl stejně jako jeho předchůdce dosti excentrický, ale o mnoho více nadšený pro věc. Díky traumatu před a při regeneraci nesnáší nemocnice a uzavřené prostory. Hodí se ještě dodat, že během filmu o sobě osmý Doktor tvrdí, že je napůl člověk „z matčiny strany“. Jelikož ale tenhle výrok nikdy nedával žádný smysl (a snažil se Doktora jen přiblížit americkému publiku), je v následujících audio příbězích vyvrácen.

Osmička se vrátil ke stylu z viktoriánské doby. Tak trochu omylem si vybral kostým Divokého Billa Hickoka, za kterého měl kdosi jít na silvestrovský večírek. Kostým se skládal z dlouhého hedvábného zeleného kabátu, vesty s kapesními hodinkami a kravaty.

Doktor mimo originální sérii

Osmý Doktor na televizních obrazovkách původně vystoupil pouze poprvé a zdánlivě naposledy, načež se objevil ve více než 70 audiodrama­tech, komiksech a dalších médiích. Velkým překvapením se proto stal jeho návrat v mini-epizodě z roku 2013 The Night of the Doctor uvedené v rámci 50. výročí seriálu Doctor Who. V této epizodě se setkáváme se starým a zoufalým osmým Doktorem uprostřed poslední Velké časové války mezi Pány času a Daleky. A aby mohl osmý Doktor tuto válku konečně nadobro ukončit, vypije lektvar sesterstva Karn, které u něj vyvolá regeneraci a změní ho ve válečného Doktora.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Foto: AXN Sci-fi, BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
lenkawal

Film opravdu za moc nestál, ale slyšela jsem pár audio dramat a tam je naprosto skvělý. Jeden z nejlepších.

31.12.2019 | 13:47:08
RedRose

u tohoto doktora je obrovská škoda, že nedostal na obrazovkách víc prostoru… dokonce bych řekl, že měl začít v obnovené sérii místo Ecclestona… ne že by ho měl nahradit, třeba jen o sérii posunout…

22.8.2017 | 12:36:04
Arcess

Moch by někdo přeložit audio příběhy s Osmym Doktorem. Když se přičtou audio příběhy, má tenhle Doktor hodně příběhů, který by daly na samostatnej spin-off ;)

27.12.2016 | 9:50:20
dextermorgan08

Moc sme sa s ním nezoznámili čož je škoda pretože to bol sympatický Doctor s potenciálom.

6.10.2014 | 15:45:54

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama