Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Šestý Doktor

Šestý Doktor

I šestý Doktor hraný Colinem Bakerem se řadí k oblíbeným inkarnacím této postavy. A to i přes problémy, které se při natáčení jeho éry naskytly a způsobily informační šum.

Sezóny 2
1984 - 1986

Základní informace

Inkarnace: šestá
Věk*: 900 až 953
Společníci: Peri Brown, Mel Bush
Protivníci: Dalekové, Kyberlidé, Vládce, Sontarané, Davros, Rani, Valeyard
Poprvé se objevil v: The Caves of Androzani
Představitel: Colin Baker

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)

Zmatený Doktor

Stejně jako jeho předchůdce, měl i šestý Doktor trochu problematickou regeneraci a chvíli mu trvalo, než si uvědomil, že škrtit svého společníka není úplně košer.

Při svých cestách si zdánlivě zopakuje momenty ze svých předchozích inkarnací – smrt společníka a soud vedený Pány času. Vše ovšem není tak, jak se zdá. Mnoho událostí v životě tohoto Doktora nedává úplný smysl či poskytuje pouze kusé informace. Pro lepší pochopení je tedy vhodné zabořit nos do knih a radiodramatizace, kde se Šestka objevovala v mnohem větší míře a také se zde poskytovaly důkladnější informace. V seriálu se příběhová linie zaměřuje hlavně na čtrnáctidílný příběh The Trial of a Time Lord (Soud Pána času).

Společníci a osobnost

Společníků má šestý Doktor po skrovnu. Po Peri Brownovi se k němu záhadným způsobem připojí programátorka Mel. Povahově byl úplným opakem pátého Doktora. Ostatní vedl rád, ba to považoval za nutné, jelikož nikdo jiný nebyl tak chytrý jako on. Ačkoliv měl velice nízkou toleranci k hlouposti, málokoho považoval za sobě inteligenčně rovného. Byl velice odhodlán bojovat proti zlu a postavit se do jeho cesty, když bojoval za svou pravdu, bylo asi tak účinné, jako postavit se slonovi.

Kostým tohoto Doktora se doplňoval s jeho nestabilní povahou. Kabát s kontrastujícími barvami, košile s otazníky na límečku a placku s kočkou občas lehce změnil, ale základní formát zůstal.

Cestování

Samozřejmostí jsou staří dobří nepřátelé. V této éře to byl Vládce, Dalekové, Kyberlidé a Sontarané. Novou nemesis je Rani, Paní času, která ráda experimentuje na lidech. Aby toho nebylo málo, hlavní zápornou postavou je Valeyard, jenž je údajně budoucí inkarnací Doktora. K dobrákovi má ovšem velmi daleko. I přes dlouhé zaobírání soudním procesem má Doktor čas cestovat historií a má možnost se setkat s Georgem Stephensonem a H. G. Wellsem.

Smrt

A konec šestého Doktora? Je stejně záhadný jako jeho příběhy. Nějakým způsobem ho k regeneraci přivedla Rani. V seriálu tato událost nebyla plně vysvětlena. Ať už tomu ale tedy bylo z jakéhokoliv důvodu, nástup sedmého Doktora proběhl jak se patří.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Foto: AXN Sci-fi, BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama