Beth Broderick

Beth Broderick

Celé jméno: Beth Alison Broderick
Místo narození: Falmouth, Kentucky, USA
Známé projekty: NCIS

Datum narození: 24.2.1959 (65 let)

Beth Broderick se narodila ve Falmouthu v Kentucky a vyrůstala spolu se svou matkou, dvěma sestrami a bratrem v Huntington Beach v Californii.

Už odmalička ji lákalo divadlo, a tak nebylo divu, když se po střední škole zapsala do Americké akademie dramatického umění v kalifornské Pasadeně, kterou dokončila v 18 letech, a pak se přestěhovala do New Yorku, aby se mohla více věnovat své herecké kariéře. Ve filmech vystupovala nejdříve pod jménem Beth Alison Broderick, později se přejmenovala na Norris O'Neal. Na začátku 80. let ale odložila herectví stranou, aby se mohla aktivně věnovat problematice AIDS. Podílela se na založení organizace Momentum, jedné z prvních, které pomáhaly lidem nakaženým AIDS.

Na filmové plátno se opět vrátila v roce 1988, a to v roli sexy ženy, která svede svého souseda ve filmu Návrat do rodného města. A od té doby se ve filmech pravidelně objevuje téměř každý rok. Zahrála si také v několika divadelních hrách, například ve slavné Carnal Knowledge, Triplets in Uniform a Zastrozzi, the Master of Discipline (kterou sama koprodukovala).

Nejvíce ji ale proslavila role tety Zeldy v seriálu Sabrina, mladá čarodejnice, kde se objevovala v uctyhodných 141 epizodách po dobu šesti let. Než získala roli Rose Twitchell v seriálu Under the Dome, získala mnoho epizodních rolí v různých seriálech. A to například v seriálu Supernatural, Leverage, Cold Case, Castle a nebo také Lost.

Pokud zrovna Beth Broderick někde nehraje nebo něco nenatáčí, ráda se věnuje vaření, aranžování květin nebo také psaní. Spolu se svou scenáristickou partnerkou napsala několik her (Cup of Joe, Wonderland a Literrati).


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Under the Dome Rose Twitchell 2013 2013 1

Filtr seriálů