Bianca Lawson

Bianca Lawson

Celé jméno: Bianca Jasmine Lawson
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Pretty Little Liars, The Vampire Diaries, Teen Wolf

Datum narození: 20.3.1979 (45 let)

Bianca Lawson se narodila v Los Angeles v Kalifornii. Je dcerou Denise (za svobodna Gordy) a herce Richarda Lawsona. Navštěvovala Stella Adler Studio of Acting a absolvovala elitní katolickou školu Marymount High School v Los Angeles. Poté šla studovat film a psychologii na University of Southern California.

Začala s hraním ve svých devíti letech. Objevila se v reklamách na Barbie a Revlon a v několika televizních pořadech. V seriálu Buffy the Vampire Slayer si zahrála Kendru Young.

Objevila se i v seriálu Dawsonův svět, kde si zahrála Nikki Green. Měla role v seriálu Konečně zazvonilo, nová třída a ve filmech jako Nežádej o svůj poslední tanec a Překročit všechna pravidla. Také se objevila v seriálech Sister, Sister jako Ronda Coley, The Parent Hood a The Steve Harvey Show. V létě roku 1996 hrála v seriálu Goode Behavior.

V letech 2010 – 2012 hrála roli Mayi St. Germain v televizním seriálu Pretty Little Liars, který je založený na knižní sérii od Sary Shepard. Také ztvárnila roli Emily Bennett v seriálu The Vampire Diaries, kde se objevila v letech 2009 – 2014.

Mezi její další známé role patří postava Marin Moreell ze seriálu Teen Wolf. Roku 2014 se objevila v seriálu Witches of East End a roku 2015 se objevila jako Talia Freeman v seriálu Rogue. Její nejnovější rolí je postava Darly ze seriálu Queen Sugar.

Foto CC BY-SA 3.0 Bianca Lawson, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Teen Wolf Marin Morrell 2012 2014 2
The Vampire Diaries Emily Bennett 2009 2014 3

Filtr seriálů