Billy Boyd

Billy Boyd

Celé jméno: William Boyd
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Lord of the Rings, Master and Commander, Stories of Lost Souls

Datum narození: 28.8.1968 (55 let)

Billy se narodil v největším skotském městě 28. srpna 1968. V rodném městě absolvoval základní školu, následně však jeho rodinu stihla tragédie, neboť oba jeho rodiče zemřeli během jednoho roku. Mladý Billy spolu se svou sestrou přesídlil k babičce na skotský venkov a odtud dojížděl do Aberdeenu na gymnázium. Na vysokou školu se vrátil do Glasgowa, konkrétně do Royal Scottish Academy of Music and Drama. Během studií pracoval Billy jako knihovník a podle svých vlastních slov si v té době zamiloval kompletní Tolkienovo dílo.

Herecký debut prožil Boyd v seriálu Taggart, zlomovou rolí však pro něj byl až hobit Pippin ve filmovém zpracování slavné ságy Lord of the Rings. Následně Billy účinkoval v historickém dramatu Master and Commander, kde se potkal s Russellem Crowem, a zaujal i ve Stories of Lost Souls, v nichž si zahrál spolu s představitelkou Galadriel, Cate Blanchett. V poslední době se Boyd představil ve filmech White Island a AmStarDam.

Vedle herectví se Billy věnuje i hudbě. Se svou kapelou Beecake vystupuje po celém světě a občas koncertuje i s kolegou Viggem Mortensenem.

Foto: Twitter Billyho Boyda


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Hobbit Peregrin 'Pipin' Bral 2001 2003 3

Filtr seriálů