Brendan Cowell

Brendan Cowell

Celé jméno: Brendan Cowell
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie
Známé projekty: Love My Way, Game of Thrones

Datum narození: 16.8.1976 (47 let)

Australský herec Brendan Cowell se narodil roku 1976 v Sydney. Kromě toho, že se z něj stal herec, je i scenárista, komik a režisér. K herecké kariéře se dostal prakticky náhodou, a to už, když mu bylo pouhých osm let. Studoval na Charles Sturt University v Bathurstu. Původně se zajímal o kariéru novináře.

Svou hereckou kariéru odstartoval roku 1999, kdy se začal objevovat v menších televizních rolích. Z jeho rané tvorby zmiňme například seriály jako Life Support či Fat Cow Motel, ve kterých se objevoval pravidelněji. Své dosud největší role se dočkal roku 2004, kdy byl obsazen do seriálu Love My Way. Zde hrál až do roku 2007 postavu Toma Jacksona.

Během dalších let se kromě seriálů objevoval i v různých filmech, ale v nich si nedokázal získat žádnou velkou roli. Roku 2013 jsme ho mohli vidět v seriálu The Borgias, dále stojí za zmínku i seriály Wastelander Panda a Black Comedy, kde se taktéž objevil. Roku 2017 si zahrál Harraga v seriálu Game of Thrones.

Brendan je synem Bruce a Yvonne Cowellových. Má dvě starší sestry, Belindu a Jacqui. Zhruba šest let chodil s australskou herečkou Rose Byrne.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Game of Thrones Harrag 2017 2017 1

Filtr seriálů