Brendan Fraser

Brendan Fraser

Celé jméno: Brendan James Fraser
Místo narození: Indianapolis, Indiana, USA
Známé projekty: The Mummy, Crash, Doom Patrol

Datum narození: 3.12.1968 (55 let)

Brendan se narodil v indianské metropoli Indianapolis 3.12. 1968 kanadským rodičům a dětství prožil na nejrůznějších místech, neboť se rodina často stěhovala. Vystudoval Upper Canada College a posléze Cornish College of the Arts v Seattlu a následně začal s bohatou hereckou kariérou.

S hraním začal na začátku devadesátých let, kdy se objevil ve filmech Encino Man, Twenty Bucks a Younger and Younger. Díky těmto filmům se stal novým idolem mladých, což potvrdil v komedii Airheads a v menší roli se ukázal i ve snímku Glory Daze. Vážnější notu nasadil v oceňovaném snímku Gods and Monsters, kde sekundoval Ianu McKellenovi, a roku 1999 uspěl v bláznivé komedii Dudley Do-Right. Ve stejném roce získal i svou nejznámější roli Ricka O'Connella v novém remaku klasického příběhu The Mummy, kterou si zopakoval i ve dvou dalších pokračováních. Roku 2004 se objevil i v oscarovém filmu Crash a následně se k dobrodružství po Mummy vrátil ve verneovské Journey to the Center of the Earth.

Kromě filmu se Brendan prosadil i v seriálech a pamatovat si jej můžeme nejen z epizodních rolí v The Simpsons či Scrubs, ale také z hlavních partů v The Affair, Trust či Condor. Roku 2019 se Brendan blýskl jako Robotman v seriálu Doom Patrol.

Embed from Getty Images

Foto: DC Universe


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Doom Patrol Cliff Steele 2019 1
Titans Cliff Steele 2018 1

Filtr seriálů