Callum Keith Rennie

Callum Keith Rennie

Celé jméno: Callum Keith Rennie
Místo narození: Sunderland, Tyne and Wear, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Due South, Battlestar Galactica, Californicati­onJigsaw

Datum narození: 14.9.1960 (63 let)

Callum Keith Rennie je rodákem z Anglie, kde se roku 1960 narodil v Sunderlandu. Je synem skotských rodičů, se kterými se ve svých čtyřech letech přestěhoval do Kanady. Studoval na Strathcona High School, odkud zamířil na vysokou školu, ze které nakonec odešel předčasně. Přijímal různé práce, aby se mohl uživit, a nakonec se usadil ve Vancouveru.

Už od dospívání měl problém s alkoholismem, ze kterého se dostal až ve svých 33 letech. V tu dobu se začal soustředit na hereckou kariéru, ve které se nakonec prosadil.

Brzy po zahájení herecké kariéry se mu začalo dařit. Objevil se například v podstatných rolích ve filmech jako 2000 očima… : Poslední noc, eXistenZ, Přehlížený, Normal, Případ číslo 39, L'Extravagant voyage du jeune et prodigieux T.S. Spivet, Into the Forest či Born to be Blue. V neposlední řadě jsme ho mohli vidět jako detektiva Hallorana v hororovém filmu Jigsaw.

Mnohem více se mu daří v seriálech, kde získal několik výrazných rolí. V letech 1995–1996 si zahrál Johnnyho Johanssona v seriálu My Life as a Dog. Poté se objevil jako detektiv Stanley Raymond Kowalski v seriálu Due South. Následně jsme ho mohli vidět v menších rolích v seriálech Twitch City, Da Vinci's Inquest či Tin Man.

Roku 2004 se mu podařilo získat roli Leobena Conoye v seriálu Battlestar Galactica, kde se objevoval až do roku 2009. Následně si střihl role v seriálech Shattered, Rookie Blue a The Killing. Roku 2012 ztvárnil Raey McDeereho v seriálu The Firm. Během toho se v letech 2008–2013 objevoval v seriálu Californication jako Lew Ashby.

Od roku 2015 se věnoval hned několika projektům najednou. Objevil se v seriálu Longmire jako Walker Browning, poté ztvárnil Garyho Connella v seriálu The Man in the High Castle a roku 2018 si zahrál v seriálech Jessica Jones a Impulse.

Foto CC BY2.0 Canadian Film Centre, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Umbrella Academy Lester Pocket 2022 2022 1
The Defenders Karl Malus 2018 2018 1

Filtr seriálů