Carl Weathers

Carl Weathers

Celé jméno: Carl Weathers
Místo narození: New Orleans, Louisiana, USA
Známé projekty: Colony, Rocky, The Mandalorian

Datum narození: 14.1.1948Datum úmrtí: 1.2.2024 (76 let)

Carl Weathers byl během svého mládí zdatný atlet a tak se dopracoval až do profesionální ligy amerického fotbalu. Teprve až když svou sportovní kariéru pověsil na hřebík, začal se věnovat kariéře herce. Jinak by se ani nevryl do paměti každého z nás jako Apollo Creed, protivník a následně dobrý přítel Rockyho Balboa z filmové série. A zahrál si i po boku dalšího akčního velikána a to Arnolda Schwarzeneggera ve filmu Predátor.

Carl Weathers je americký herec, který vyměnil fotbal za herectví. Zpočátku se protloukal pouze malými rolemi, ale posléze přišla nabídka od samotného Sylvestera Stalloneho a Carl získal roli záporáka Apolla Creeda ve filmu Rocky. Jednalo se o Weathersovu životní roli, která následně nasměrovala jeho kariéru zcela jiným a také zajímavějším směrem.

Weathers se ještě několikrát do role vrátil, v pokračování si s Rockym dal odvetu, posléze v dalším díle zaujal roli kouče po smrti Rockyho trenéra. Právě filmy s Rockym Weathersovi velice pomohli. Posléze přišla role v Smrtonosné zbrani a na chvilku se Carl přesunul k televizním filmů. Pokud máme jmenovat jeho známější projekty, tak to rozhodně jsou Nebezpečná vášeň, Rivalové či V obležení nepřítele.

Poté přišly 90. léta a je nutno podotknout, že to byla černá léta pro Weathersovu kariéru. Coby akční hvězda byl Carl vystřídán jinými a Weathers byl nucen přijímat i nezajímavé, menší a poměrně otravné role v béčkových filmech. Lépe do vědomí se dostal až se seriálem The Mandalorian, kde konečně mohl říct své větší slovo do Star Wars světa.

Foto CC BY-SA 4.0 Youngjim, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Mandalorian Greef Karga 2019 2023 3
Chicago Justice Mark Jefferies 2017 2017 1
Colony Beau 2016 2016 1
Predator Al Dillon 1987 1987 1

Filtr seriálů