Chad Lowe

Chad Lowe

Celé jméno: Charles Davis „Chad“ Lowe
Místo narození: Dayton, Ohio, USA
Známé projekty: Supergirl, Nevěrná, Prolhané krásky

Datum narození: 15.1.1968 (56 let)

Chad Lowe je americký herec, který se narodil ve státě Ohio. Jeho matka byla učitelkou a otec pro změnu právníkem. Když bylo Chadovi devět let, celá rodina se přestěhovala do Los Angeles, kde Chad poznal svého souseda Martina Sheena, který v té době již hrál. Když Lowe viděl, jak je Seen úspěšný, Chad se rozhodl, že se také vydá na hereckou dráhu.

A tak získal roli v seriálu Life Goes On. A hned tato role mu vysloužila cenu Emmy. Dále se Chad Lowe ukázal ve velice dobrém světle ve filmu Veď mě dál cesto má, kde Lowe ztvárnil zpěváka Johna Denvera. Posléze se Chad posunul i na seriálové pole a například se mihl v seriálech Merlose Place, 24 hodin či v Pohotovosti. Od roku 2000 se nevěnuje pouze herectví, ale i režii. Má za sebou již pár malých projektů.

V roce 2017 Chad Lowe získal roli v seriálu Supergirl, kde si ve třetí řadě zahrál fanatika Thomase Covillea. Role měla být pouze epizodní, ale tvůrci následně rozhodli, že Thomas se v seriálu bude vyskytovat častěji, a tak se Lowe objevoval poměrně pravidelně i ve zbytku řady, kde sehrál velice důležitou roli na vývoj hlavní postavy.

Foto ABC Family


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Supergirl Thomas Coville 2017 2020 2

Filtr seriálů