Charlie Plummer

Charlie Plummer

Celé jméno: Charlie Faulkner Plummer
Místo narození: Poughkeepsie, New York, USA
Známé projekty: Boardwalk Empire, Granite Flats, Looking for Alaska

Datum narození: 24.5.1999 (24 let)

Charlie se narodil do rodiny divadelní herečky a scenáristy/pro­ducenta, takže už od dětství měl blízko k herectví. Má mladšího bratra Jamese. Kvůli práci jeho otce se často stěhovali, tudíž Charlie střídal spoustu škol. V 10 letech se začal o herectví zajímat profesionálně a získal svého manažera.

Nejdříve ztvárnil několik dětských rolí v krátkých filmech . Během let 2011–13 se objevoval ve vedlejší roli v seriálu Boardwalk Empire. V roce 2012 ho čekal jeho filmový debut, kdy si zahrál ve filmu Not Fade Away. Další rok získal jednu z hlavních rolí v seriálu Granite Flats, kde si zahrál ve všech dílech až do jeho konce v roce 2015. Následovaly role ve filmech King Jack (2015), Všechny prachy světa, Osudová večeře a Lean on Pete, všechny tři z roku 2017. Úspěchem byl pro něj především snímek Lean on Pete, kde za svou ústřední roli získal chválu kritiků a také vyhrál cenu na Filmovém festivalu v Benátkách. Charlie byl dokonce zvažován do role nového Spider-Mana od Marvelu, avšak roli nakonec získal Tom Holland. Další role přišly s filmy Dark Was the Night, The Clovehitch Killer, oba z roku 2018, či Sdílej (2019) a ústřední roli získal v seriálu Looking for Alaska.

V současnosti žije Charlie v New Yorku. Je vegetariánem a také fanouškem fotbalu. Než se zcela rozhodl pro hereckou kariéru, zvažoval stát se manažerem fotbalového týmu.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Looking for Alaska Miles Halter 2019 2019 1

Filtr seriálů